Hogyan is jár a gyed?

Figyelt kérdés
Egy hónapja dolgozok. Eddig Angliában voltam, így nincs több számolható munkaviszonyom. Meddőségi klinikára kellett mennünk, ugyhogy még hónapok míg lesz baba, ha nem több sajnos. Most akkor a terhesen ledolgozott idő beleszámít a 2 éven belüli 365 napba aminek meg kell lenni? És az most munkanap kell hogy meglegyen a 365 nap vagy szabadnapokkal együtt? Szóval, hogy 365 napja kell hogy legyen munkaviszony, amibe a szabadnap is bent van? És mi van ha pont úgy jön ki, hogy épp meglenne, ha 9 hónapra születik a baba, de pl 7 hónapra születik a végén, akkor nem jár? És mi van, ha táppénzre küldik az embert mer veszélyeztetett terhes?
2016. máj. 11. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

angliában dolgoztál? mert a külföldi munkaviszony is beleszámít, de csak az időbe. szóval ha volt, akkor nyilván megvan a ledolgozott időd.


szóról szóra úgy van ahogy írja, szülés előtti 2 évben kell meglennie 365nap munkaviszonynak. nem ledolgozott napnak. beleszámít a szabadnap, a hétvége, a tp, minden...

tehát ha 1 hónapja dolgozol, akkor még 11 hónapig kell az egy évhez.


ha 7. hónapra születik meg a gyerkőc, és ugye koppra kiszámoljátok, így nem lesz meg az egy év, akkor gyest lehet igényelni, vagy a gyerek fél éves korától apa is elmehet gyedre. de az fontos, hogy mindig a szülés előtti időt nézik, így ha apának sincs meg az 1 év, akkor nem számít, hogy a gyerek fél éves korában igényelné, akkor se jár

2016. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bébiszitter voltam az nem bejelentett, így nincs munkaviszony
2016. máj. 11. 21:58
 3/5 A kérdező kommentje:
de köszi így egyértelmű, de kül a honlap azt írja hogy terhesség előtti két éveben a 365 nap ezért keveredtem meg.
2016. máj. 11. 22:01
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Itt néztem.

2016. máj. 11. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
oep.hu-n nézzed az ilyeneket, az a tuti :)
2016. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!