Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondtak, van 360nap munkavi...

Felmondtak, van 360nap munkaviszonyom. Kaphatok tappenzt? Tb jar?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problemam lenne, hogy meg januar kozepen teherbe estem, februarban valtottam munkahelyet, viszont a terhessegem csak februar vegen derult ki. Aprilis kozepevel megszuntettek a munkaviszonyomat! Az elmult 3 evben dolgoztam, nem telt el egy het sem a munkahelyeim kozott! Mit csinaljak, kihez forduljak? Tb jar? Tappenz gondolom nem. Gyes, tgyas ezekkel mi lesz?

2016. máj. 12. 21:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Terhesen elvileg nem rúghatnak ki,én utána néznék,hogy milyen jogaim vannak.
2016. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

első, nem rúgták ki, próbaidő lejárt és ennyi. nem csináltak vele szerződést, ebben semmi szabálytalan nincs!


kérdező, semmi nem jár neked most, se tp, se tb, se szülés után csed és gyed.


munkanélkülin voltál az elmúlt 3 évben? ha nem, akkor regisztrálj be 8 hónaposan, ha az ellátás alatt szülsz, minimálbér után ugyan, de jogosult vagy csedre és gyedre.

vagy találsz munkahelyet, akkor minden fog járni

2016. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbak:miért mondtak fel? Volt-e próbaidő,ha igen mennyi?

Ha vmi szabàlytalan/sérelmes volt akkor a EBH-hoz tudsz fordulni.Nagyon védik a kismamàkat,kisgyerekeseket.


Ìgy semmi nem jàr. Se tb,se tàppénz,se gyed,csed.

Illetve egy lehetőséged,hogy a szülés idejére időzìted a munkanélküli segély igénylését(az jàr max 3hónapra),mert akkor biztosìtott leszel és kapsz csedet,gyedet.Igaz a minimàlbér utàn,de több,mint a semmi.

2016. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Próbaidőn voltál?Mivel kevés kell hozzá,lehet méltányosságból.megkapnád a gyedet,de ezt a helyi oep-nél érdeklődd meg.Passzív tp már tudtommal nincs,így azt nem kapnál.A TB-t is megtudod az oep-nél érdeklődni.Szülés után,amíg a gyes le nem jár,biztosított vagy,de terhességnél nem tudom.
2016. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Méltányossági gyed akkor járhat, ha van munkahelye szüléskor, csak nincs meg a 365 napja.

Gondolom próbaidőn voltál, azért tudták megszüntetni a munkaviszonyod. Így nem jár se táppénz, és szülés után is csak gyesre leszel jogosult. Esetleg a munkanélküli ellátással lehet trükközni, hogy a minimálbér után kapjad a csedet, gyedet.

2016. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
4es, mihez kell kevés? méltányossági gyed akkor járhat, ha 360 ledolgozott ideje van és munkaviszonya. kérdezőnek megvan az ideje, állása nincs :(
2016. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
3honap probaidom volt, viszont csak 2orara voltam bejelentve, ami 20ezer huf/ho. A tb-t mikortol kell fizetnem? 16-ik hetnel tartok most. A nogyogyaszom magan, viszont fogorvostol kezdve minden ingyen volt eddig. :( 7
2016. máj. 13. 01:00
 8/22 A kérdező kommentje:

Már aludni sem bírok, viszont nagyon szépen köszönöm a gyors reakciókat és válaszokat!

Holnap az első dolgom az lesz, hogy felhívom az Oep-et!

Azt még kihagytam a történetből, hogy veszélyeztetett terhesnek ki lettem irva(súlyom és a foglalkozási ártalom miatt). Még csak nem is tudtam volna kihúzni a 3hónapot, m már az ötödik hétnél elég erős hányingerem volt és napi 10órát dolgoztam vendégekkel, akik ugye észreveszik, ha valami nincs rendben és egyből megy a kombinálás.

2016. máj. 13. 01:24
 9/22 Bella169 ***** válasza:
49%

Tb- t a navnál kell intézned a munkaviszony megszűnése utáni 30 napon belül ha nincs kilátásban új munkahely.

A munkaviszony megszünésétől 40 napig él a biztosìtás még.

7050 ft kell majd havonta fizetned.

A többit a többiek leìrták.

A legtöbb a mit tehetsz hogy gyesnél többet kapj az az hogy trükközöl a munkanélküli igénybevételével hogy az alatt szülj.

2016. máj. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a 2 órás (minimálbéres) bejelentéssel iszonyú kevés gyedet kaptál volna, annál még a gyes is sokkal több, szóval sokat nem vesztettél. Annyi, hogy így a a TB-t fizetned kell majd magad után.
2016. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!