Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a teendő, ha felmondtak...

EvaG kérdése:

Mi a teendő, ha felmondtak nekem április 8-án, május 8-ai határidővel és kiderült, hogy március 20-tól áldott állapotban vagyok? Rendes felmondással szüntették meg a munkaviszonyom, se a főnököm, se én nem tudtam, hogy várandós vagyok.

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz mit tenni, szerintem. Szerencsétlenül jártál, sajnálom. Ha hamarabb tudod meg, hogy állapotos vagy, elmehettél volna táppénzre, és akkor nem tudtak volna kirúgni, de ebben a helyzetben szerintem már nem tudsz mit lépni.
2011. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Vissza kell, hogy vegyenek állományba, akkor is, ha te még nem tudtad, hogy állapotos vagy, mivel terhes nőt nem lehet rendes felmondással elküldeni. Nézz szét a jogiforum.hu-n, hátha tudnak ott segíteni illetékesek, vagy kérdezz meg egy munkajogászt.
2011. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De igenis tudsz mit tenni!!!! Menj ügyvédhez!

Év elején úgy volt, hogy felmondanak. Épp babát terveztünk, úgyhogy elmentem ügyvédhez, hogy megkérdezzem, mit tegyek. Az ügyvéd azt mondta, hogy hagyjam hogy felmondjanak, és ha a felmondási határidő előtt teherbeesek, perelünk. Pont az az ügyvéd volt, aki kiharcolta az új rendelkezést, hogy még akkor is él a védelem, ha a kismama még nem mondta meg a munkahelyén. Nekem akkor azt mondta, 4-6 milla alatt nem áll meg a per. Mármint, ennyit fizet a cég. Egy próbát megér! :)

Boldog babavárást!

2011. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. ezt érdemes lenne elolvasnod:

[link]

2011. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldhetnek el rendes felmondással, mert a várandósság alatt és a Gyes, gyed alatt un. felmondási védelem alatt állsz. Ez pedig objektív ok, tehát akkor is fennáll, ha nem közölted a munkáltatóval. Amúgy jogász vagyok.
2011. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Harcolj! Nem küldhet el, ha babát vársz! Menj a munkaügyre.
2011. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik volt kolléganőm is így járt, létszámleépítés miatt elküldték, utána héten volt orvosnál, és derült ki, hogy 5 hetes terhes. bement a volt munkahelyére, ezt közölte - vissza is vették, mert ha nem tették volna, nyugodtan mehetett volna a munkaügyi bíróságra a lány. Mivel igazoltan x idős terhes vagy, és ez az állapot már akkor is fennállt, amikor elküldtek, kötelesek visszavenni.
2011. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Közben megkérdeztem a Munkaügyi Minisztérium telszámán is. Megerősítették az itt olvasottakat. Vissza kell venni, vagy perelhetek.

De elkeserítő, hogy a váci OEP-nél tök bugyuták ezügyben.

Köszönettel

2011. jún. 6. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszoló vagyok.

Sok boldogságot és gondtalan babavárást, szép szülést Neked.

2011. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!