Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ápolási díj+gyes együtt,...

Ápolási díj+gyes együtt, külön, különbözet?

Figyelt kérdés

Nagymamámmal vagyok kiemelt ápolási díjon 3.éve. Mellette dolgozhatnék 4 órát, de sajnos nem tudom otthagyni még annyira sem. Szeretnénk babát a párommal, de elvesztem a törvények útvesztőjében.

Ugye munka nélkül csak gyest kaphatok. Ilyen esetben elveszik az ápolási díjat, és csak gyest kapok, vagy lehet mindkettőt (nem egy személyre veszem igénybe).

Kérem, aki tudja írja le pontosan. Ne linkeljetek, mert már azt sem tudom hol áll a fejem.


2016. máj. 15. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, csak gyes vagy ápolási fog járni.
2016. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem igénylem a gyest, csak ápolási díjat továbbra is? Azért is gondolkoztam el ezen, mert az ápolási díj majdnem kétszerese a gyesnek, tehát jobban járnék anyagilag.
2016. máj. 15. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

csak az egyiket. különbözetet akkor tudnál igényelni, ha egy személyre járna mindkettő, de ugye csak egy ellátást lehet igényelni, az ápolási meg magasabb a gyesnél.


te esetedben azt lehet tenni, hogy a gyerek apja igényli a gyedet a kicsi fél éves korától, mellette korlátlanul dolgozhat. és ugye 2 éves korában gyest igényelhet.

2016. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!