Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok itthon, most...

Gyesen vagyok itthon, most derült ki, újra babát várok,1-es típusú cukorbetegként a gyes jár továbbra is, vagy táppénzre vesznek?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként az első terhességemnél táppénzen voltam végig. Ha az jár most is, a munkahelynek csak be kell küldeni a táppénzes papírt majd, vagy mi a teendő? Köszönöm előre is a válaszokat!
2016. máj. 17. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is vissza kell menned dolgozni. Legalább papíron.

Ez 30 nap múlva lehetséges, amint kéred a munkába visszaállást. Utána vihetsz táppénzes papírt.

(Bár saját véleményem szerint ez színtiszta kiszúrás és lehúzás a munkáltatóval szemben)

2016. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Egy könyvelő azt mondta, nem kell papíron sem visszamenni dolgozni. Csak táppénzre vesznek és kész. Amúgy nem érdekel, hogy kiszúrás-e vagy sem a munkáltatóval szemben, nincs lelkiismeret-furdalásom azért, ami jár. Nyilván egy kétévessel itthon, és veszélyeztetett terhesként a kistesóval nem fogok elnézést kérni senkitől :)
2016. máj. 17. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Táppénzre csak munkaviszonyból mehetsz, tehát elvileg vissza kell menned dolgozni, amit tényleg 30 nappal előbb kell jelezni. Amúgy szerintem is kiszúrás, én nem csináltam meg, inkább kihúztuk a gyeses időt a csed előtt, mert tervezek visszamenni oda a második gyerek után. A legtöbb ismerősöm szintén nem csinálta ezt a táppénzes trükköt.

Ha nem terveznék visszamenni oda, akkor én is megléptem volna.

2016. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

A táppénz keresetpótló juttatás.

Neked eszed ágában nincs dolgozni, hogy fizetést kapj, de a fizetés pótló juttatásra igényt tartasz...

Miért nem elég a gyes??? Így is úgyis azt kaptál volna, nem???

2016. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt van igazság abban amit a könyvelő mond, de ahhoz hogy kapd a tp-t és a gyest is egyszerre, meg kell szakítani a fizu nélküli szabidat (vagyis fel kell, hogy vegyenek állományba) és úgy jöhetsz el szabira. Ha nem így teszel, akkor választani kell a tp vagy a gyes között.

Hozzáteszem ezt nem minden munkáltató veszi kiszúrásként. Én az első és második gyerkőc között így voltam. Gyesbe szültem, dolgozhattam volna max 3-4 hónapot viszont akkor akit a helyemre felvettek azt addig félre kellett volna állítani, vagyis ha minden jól ment volna mire ő átadta volna a folyó ügyeket már kereshettek is volna helyettem mást, hogy majd én is át tudtam adni időben és ne legyen fennakadás, így megbeszéltük, hogy veszek ki szabit, majd a maradék időre tp-re jövök. Most a harmadik (meglepi babánk) gyedbe születik, nem mondom, hogy rosszul jönne az a havi 100ezer tp 3-4 hónapig, DE közben mi nyaralni is el szeretnénk menni, így arra az időre biztos nem vetetném magam tpre (az ördög ugye nem alszik), így úgy döntöttem, hogy 1 hónap tp-ért meg már nem variálok, kezdem hamarabb a csedet. Szóval kérdező, ha alapban is veszélyeztett terhes lennél nyugodtan vetesd magad tp-re, szakítsd meg a fizu nélkülidet, és így kapod a tp-t és a gyest egyszerre.

2016. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!