Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érdekelne, hogy nekem milyen...

Érdekelne, hogy nekem milyen ellátások fognak járni, mikre leszek jogosult? További lent.

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződésem van a munkahelyemen 2015.03.16 óta. Az első szerződés 2015.12.31-ig szólt, de meg lett hosszabbítva 2016.12.31-ig.

Most derült ki, hogy kismama vagyok.

A szülés várható ideje 2017.01.01-2017.01.15 között.

A szerződésem 12.31-én, azaz "elvileg" szülés előtt lejár.

Ilyen esetben mi a teendő? a szülés időpontjában egyenlőre úgy néz ki, hogy nem leszek biztosított, valamint ellátások szempontjából ez mit jelent, mire kell számítanom?

Vagy mit kell esetleg tennem?



2016. máj. 17. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szülés várható ideje előtt 28 nappal megigényled a CSED-et.
2016. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez így teljesen jó, szülés várható deje előtt 28 nappal igényelheted a csedet, akkor még lesz munkaviszonyod, szóval fogsz kapni gyedet is, csak passzív jogon, de a fizud alapján :)

ennél jobban ki se számolhattad volna :D

2016. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm a válaszokat.

Hát nem számoltam ki, de jól sikerült! :D

2016. máj. 18. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Különben a megszűnést követő talán 40 napban szulsz akkor ugyanúgy jogosult vagy a csedre.plusz még egy lehetőség a munkanélküli.az is biztositas
2016. máj. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!