Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan történik a gyed számítá...

Bogica0616 kérdése:

Hogyan történik a gyed számítása, ha az apuka veszi igénybe?

Figyelt kérdés

Szeretné, ha a párom vehetné igénybe a gyedet mert egyetemre szeretne menni és ott ez plusz pontot jelentene, így hátha felvennék állami térítésre.

A baba születésig ami legkésőbb 2016.06.03.- án bekövetkezik megvan a bőven megvan a kellő bedolgozott ideje, de sajnos úgy alakult, hogy 2015.10.15-től közös megegyezéssel megszűnt az akkori munka viszonya. 2016.02.01ig munkanélküli járadékon volt. Majd a munkanélküli segélyt kapta, 2016.04.17.ig onnantól kezdve újra élő munkaviszonya van. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben a szerződés szerinti bér vagy a tényleges bér lenne a gyed számításának az alapja. Mert sajnos a szerződés szerinti bér csak garantált bérminimumra szól. Viszont a tényleges bére ami után adózik is a cég ennek a kétszerese. Válaszotokat előre is köszönöm


2016. máj. 26. 17:09
 1/6 Bella169 ***** válasza:

Az apa legeköbb a csed lejárta után mehet gyedre. Tehát a kicsi 5,5hónapos korától. A baba 6 hós korától dolgozhat gyed mellett.

Ha nincs meg a vizsgált időszakban a minimum 120 nap az adott munkahelyen akkor a szerződés szerinti bére fogja az alapot képezni.

2016. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben a vizsgált időszak honnan számolódik? A baba 6 hónapos korától vagy a születési idejétől?
2016. máj. 26. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a csecsemőgondozási díj kezdő napját megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel - biztosítási jogviszonnyal - az igénylő szülő, akkor a CSED-et ezen 180 napi jövedelem alapján állapítják meg. Abban az esetben, ha nem folyamatos a biztosítási idő: A megszakítást megelőző jövedelmet nem veszik figyelembe.
2016. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én pont ilyen esetben vagyok, terhesen váltottam munkahelyet, mert felajánlottak egy kihagyhatatlan ajánlatot.

szóval a szerződés szerinti bér lesz a gyed alapja ha se 180nap se 120 nap nincs meg. és ugye nem lesz.

és valóban, csak a gyerek 6 hónapos korától mehet gyedre

2016. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bella169 ***** válasza:
Mindig a születési időtől nézik. Nálatok apukának nem lesz meg igy neki csak alapbérből fogják számolni.
2016. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát akkor így nem biztos, hogy megéri, ha nekem nem járna akkor igen, de igy sokat buknánk.
2016. máj. 26. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!