Mennyi járna nekem?

Figyelt kérdés
19 èves terhes vagyok, most érettségizem, 2 hónapja dolgozom. Mennyit kapnék terhesen? Mennyit kapnèk a baba születése után?

2016. máj. 30. 22:34
1 2
 1/14 Eszter76 ***** válasza:
80%

Ha jól tudom, akkor neked csak GYES jár, ami elég kevés. Dolgozz, ameddig tudsz!

Hány hetes terhes vagy? Terhesen nem rúghatnak ki...

2016. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

2 lehetőség van:


-ha estin tanultál akkor gyes ami a cspvel olyan 37E körül van

-nappalin tanultál és nem rúgnak ki, akkor a fizud 70%lesz a csed, gyed. szülés előtt 365 nap és szülés pillanatában biztosított jogviszony kell. de ha nappalin tanultál a szülést megelőző 2 évben, akkor 180 napot beleszámolnak, így ha még 4 hónapot dolgozol és szülés pillanatában is munkaviszonyba leszel, kapod majd az ellátásokat

2016. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
5 hetes, az a baj, hogy intenzív munkát végzek mármint terhesnek intenzív egész nap állás, lépcsőzés, cipekedés ezért gondoltam, hogy elmegyek táppénzre de nem tudom hogyha én elmegyek táppénzre ilyen kevés idő utan akkor ez mennyiben befolyásolja a dolgokat?
2016. máj. 30. 23:48
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha táppénzre mész, gyest kapsz.
2016. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Két hónap munkaviszonyra két hónap táppénzt kaphatsz csak. Az öt hetes terhesség meg korai még,lehet szivhang sincs még,sőt tuti nincs. Egy egészséges terhesség nem szakad meg a munkától,ha álló,ha nem. Elmehetsz táppénzre,de két.hónap után pénzt már nem kapsz,ha táppénzen maradsz szülésig,akkor se. És megszakad a biztosítás is,tehát hiába van munkaszerződés,ugyanúgy gyest kapsz csak családi mellé.
2016. máj. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Csak gyest és családi pótlékot fogsz kapni. A többiek kicsit keverik mert, gyedet csak akkor kapnál ha felsőoktatási intézményben tanultál van volna de az érettségi az sima középiskola. Ezért hívják diplomás gyednek. A munkaviszonyod se elég ahhoz hogy kapj gyedet. Szóval csak gyes és családira számits ami nagyon kevés. A baba apja dolgozik? Neki mennyi munkaviszonya van és mióta? Esetleg ő kaphatna a baba fél éves kora után gyedet a fizetése mellé de akkor te nem kapod a gyest se.
2016. máj. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Ráadásul ha most bejelented, hogy terhes vagy a munkahelyen akkor ki is rúgnak. Csak 3 hónap a próbaidő után leszel védett és nem rúghatnak ki. Ha elmész táppénzre akkor is megtudják, hogy terhes vagy mert a táppènzes papíron rajta lesz. ( 9 kód).

Legjobb lenne ha még nem mennél táppénzre és ne mond el a munkahelyen, hogy terhes vagy. Amúgy is a 12. hétig még bármi lehet sajnos.

2016. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

2. vagyok!


utolsó, nem keverem! ha maradna a fenekén és dolgozna, akkor kapna gyedet! a diplomás gyed más, a kérdező sima gyedre lenne jogosult ha nappalin tanult eddig, hiszen a nappali tanulmányok (ergo a gimnázium) 180nappal beleszámít. így ha valaki érettségi után esik teherbe és gyorsan elhelyezkedik, le tud dolgozni fél évet, akkor jogosult gyedre...


de persze 2 hónap munka után se a tp-e nem tart ki, se gyedre nem jogosult.

2016. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

azért bemásolom, csak mert idegesít,. hogy én vagyok lepontozva miközben másik nem tudják...


[link]


"jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási idő számítása:

...



a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 napot, "

2016. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Bocsánat akkor én tudtam rosszul, akkor mindenképpen tégy úgy ahogy az előző írja. Ne menj táppénzre hanem dolgozz még, hogy meglegyen a 365 nap biztosítási idő.
2016. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!