Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a szülésig nem lesz meg a...

Ha a szülésig nem lesz meg a másfél év munkaviszonyom, csak kb.15 hónap, akkor nem kapom a gyerek 2 éves koráig a GYED-et? Meddig járna így?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az új törvényi szabályozás szerint már mindenképpen 2 éves koráig fog járni, ha jogosult vagy gyedre.
2016. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát, akár ha pl.dolgozik valaki 3 hónapot, majd terhes lesz,és dolgozik még 3 hónapot, majd elmegy fél év táppénzre, az is kapja a gyerek 2 éves koráig a CSED-et és a GYED-et is?

2016. jan. 14. 16:48
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A szülést megelőző két évben kell hogy rendelkezz 365 biztosítási nappal ahhoz, hogy gyedet kapj. Három hónap ebből kifolyólag nem elég, annyival csak gyesre lennél jogosult. Gyed 2 éves korig, gyes betöltött 3. éleévéig jár a gyermek után, kivéve, ha tartós beteg, akkor 20 éves koráig meghosszabítják ez utóbbit.
2016. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Oké, újraolvastam a válaszod. A lényeg a biztosított napok száma a szülésig, ha így is megvan, akkor természetesen jogosult leszel rá.
2016. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és 10 éves koráig, azt is elírtam... azt hiszem mára ennyi gyakori elég is volt, többet ütök mellé, mint helyesen :)
2016. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A példám a legkisebb véglet volt.

Nem 3 hónapot dolgozna az illető, hanem 3 hónap után esne teherbe. Bejárna még 3 hónapot terhesen, és utána menne fél év táppénzre szülésig.

Így pont meglenne neki az 1 év.

Ilyen esetbe is kapna mindent 2 éves koráig a gyereknek?

2016. jan. 14. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, az 12 hónap, megvan az egy év.

Én is így leszek kb, én 7 hónapot dolgoztam, 7 hónapot leszek otthon.

2016. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 éves koráig fog jár idéntől, teljesen mindegy a ledolgozott idő, viszont a jogosultságnak továbbra is feltétele a 365 nap a 2 éven belül. Ha az megvan, és a szülés napján biztosított vagy, akkor 2 éves koráig jár.
2016. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

December közepén kezdtem dolgozni az új munkahelyemen.(Előtte is dolgoztam 10 évig, de az elmúlt több mint 1 évben nem, így azt nem számolom most, mert GYED szempontjából nem számítana.)

Szóval ha június körül lennék terhes, és táppénzre mennék nem sokkal később(több okból is veszélyeztetett lennék)akkor kb. lenne 7-8 hónap ledolgozott munkaviszonyom, és lenne 7 hónap körüli táppénzem. Ha egyből összejönne a baba március körül születne meg.

Így a rendes táppénz előtti bruttó béremből számolnák a CSED-et és a GYED-et is? És ezek szerint tényleg 2 éves koráig kapnám ezt az összeget?

Nagyon szeretnénk kistesót. A szerződésem határozatlan idejű.

2016. jan. 16. 08:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Hú,ez nekem így zavaros.Tehát december előtt kimaradt egy éved?És csak kb.7 hónapod lesz?Akkor úgy nem jó,mert nincs meg a két éven belüli 365 nap.A táppénz ugyanis nem számít bele,mert ellátás.Az ellátás pedig nem lehet ellátás alapja.
2016. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!