Ha valakinek magasabb a fizetése,210 nettó körüli, akkor jobban megéri szülésig táppénzen lenni, és csak a szüléstől igényelni a CSED-et?

Figyelt kérdés
Jól értelmezem, hogy a CSED mindenképp 6 hónapra jár, és ha előbb kezdem meg (1 hónappal a szülés előtt), akkor 1 hónappal több GYED-em lesz és egy hónappal kevesebb szülés előtti táppénzem, ha pedig csak születéskor kezdem meg a CSED-et, akkor egy hónappal több táppénzem lesz szülés előtt, de egy hónappal kevesebb GYED. Nekem szerintem a táppénzem több, mint a GYED (mivel hiába 70%, de plafonja van).
2016. jún. 5. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
így van, ha több a tp-d mint a gyeded akkor megéri csak szüléskor igénybe venni a csedet, addig tp-en maradni
2016. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
A GYED (megfelelő munkaviszony alapján) a gyermek 2 éves koráig jár és az van maximalizálva. Ami 6 hónapig van, az a TGYÁS (terhességi gyermekágyi segély) és nincs plafonja. Én 4 éve ősszel szültem, nekem az érte meg, hogy táppénzen voltam szülésig és csak a szüléstől vettem igénybe a TGYÁS-t. De ez függ attól is, hogy mennyi volt előző évben az átlagkereseted, mennyi ideig szándékozol táppénzen lenni (én az utolsó 3 hónapban voltam) és mikor szülsz (nekem azért volt jó így, mert a gyedigénylésem "átcsúszott" a következő évre és mivel előző évben kaptam fizuemelést, a táppénzt beleszámítva is megkaptam a max. gyedet, mert előtte nem lett volna meg). Tehát ezt igazán egy bérszámfejtő tudja megmondani, nekem is a sajátom segített.
2016. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi, most látom, hogy a TGYÁS lett a CSED... :) De a lényegen nem változtat.
2016. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

első vagyok, második! tök butaságokat írsz, attól, hogy valami történt veled 4 éve, még nem jelenti azt, hogy most is úgy van. főleg ebben a témakörben.


egyáltalán nem számít az előző év átlag jövedelme, már jó ideje.

a csed és gyed alapja a szülést megelőző 3 hónap előtti 180 nap... :)

és a kérdező teljesen jól írta, a gyednek van plafonja, a dupla minimálbér utáni összeg

2016. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A táppénznek is van plafonja.
2016. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De a táppénz plafonja magasabb mint a gyed plafonja. Úgyhogy jobban jársz a táppénzzel, főleg ha a táppénzed eleje még betegszabadság.
2016. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Márciusban szültem. Én is ezen sokat agyaltam, úgy számoltam néhány ezer ft a különbség. Végül csak a szülés idöpontjától igényeltem a csed-et, mert táppénz alatt járt a kafetéria, csed alatt viszont nem. Nekem az havi 34ezer volt, ezért így jobban megérte, bőven meghaladta így a gyed-et.
2016. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, Te jobban jársz, ha a szülés napjától veszed igénybe a CSED-et. Én is így csináltam, mert a táppénz bőven magasabb volt, mint később a max. GYED.
2016. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Párom br ja 276 most. Neki a gyed több lesz,mint a tp,vagy közel egyforma,max pár ezer eltérés. Ö max gyedet kap majd,ami nettó 116. A tp is 110 lenne kb,mert az is maxolva van,meg azt máshogy is számolják.
2016. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A te esetedben szülés után is ráérsz igényelni!
2016. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!