Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden esetben igaz, hogy a...

Minden esetben igaz, hogy a TGYÁS összege kicsit több mint a nettó fizetésem? Szülés előtt 4héttel lehet menni TGYÁS-ra? Milyen papírok kellenek hozzá és hol kell igényelni? A szülés után kapom az első utalást?

Figyelt kérdés
Sajnos igen tájékozatlan vagyok ebben a témában azért van ennyi kérdésem.
2009. márc. 3. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az összeg csak abban az esetben lesz nagyobb, mint a fizetésed, ha szoktál kapni ruhapénzt, jutalmat stb. tehát valami plusz pénzbeli juttatást a fizetéseden túl. A tgyás-t ugyanis az átlagkeresetből számolják.

2009. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Fogod kapni a családi pótlékot, annyival lesz több.

Meg ugyanúgy jár az étkezési uatlvány, ruhapénz.

2009. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen normális, hogy a TGYÁS összege magasabb, mint a fizud, mivel nem vonnak belőle Szja-t, meg egy csomó dolgot. Nekem a nettó fizum 85.000.-90.000.- körül volt, míg a TGYÁS 105.000.-.

Ja, és én nem kaptam kaja pénzt, meg ilyeneket, viszont 13. havi előleget igen.

2009. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok: csak szja-t vonnak belőle, de nem ettől lesz magasabb, mint a fizetésed. Ehhez kell, egy bizonyos jövedelem, mert a jogosultság előtti egy év átlagkeresetének 70%-át kapod. Ez nyilván csak annak lehet számottevően több, mint a fizetése, akinek van nem rendszeres jövedelme is a munkáltatójától.
2009. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nettó fizum 98 ezer volt, a tgys 88000, ehhez jön a 12200 családi pótlék. Tehát a fizum volt több.
2009. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Nekem a fizetésem a legmagasabb adósávban volt és a közalkalmazott kedvezmény sem járt.

Biztos, hogy ez az oka annak, hogy magasabb volt a TGYÁS-om.

2009. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!