Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy működik pontosan a CSED...

Hogy működik pontosan a CSED igénylés?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesként vagyok táppénzen. Tegnap a nőgyógyászom azt mondta h csak a betöltött 37. hétig lehetek ilyen indokkal táppénzen.

Hogy működik a csed igénylése szülés előtt? Azt tudom h 28 nappal a kiírt szülés előtt lehet igényelni.

Kell kérnem a háziorvostól egy zárást a táppénzre és azzal együtt leadni a munkáltatónál a CSED igénylő papírt? A munkáltató kifizetőhely ha ez számít.



2016. jún. 7. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igaz, amit a nőgyógy mond, nincs ilyen szabályozás. Kérheted a szülés napjától ugyanúgy.
2016. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ilyen határ. Én anyagi megfontolásból kéertem 28 nappal a várható szülés előtt. És a háziorvos pont azon a napon lezárta a táppénzemet és adott egy másik papírt, amit csatolni kellett a csed igényléshez.Kitöltöttem a nyomtatványt, mindent leadtam és bár még mindig nem szültem meg, de már a múlt hónapban leadott alapján kaptam részben táppénzt-részben már arra a pár napra csedet.És az én munkáltatóm is kifizetőhely.
2016. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából jobban is járnék anyagilag! Ezért is szeretném megigényelni előbb. Tehát a háziorvos kell első körben majd eljutnom.

Ha jövő hónap elején igénylem(akkor leszek 28 napon belül), 8.án leadom a papírokat akkor mikor kaphatok majd pénzt? Csak augusztusban?

2016. jún. 7. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!