Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » El tudom intézni magamnak a...

El tudom intézni magamnak a CSED-et, vagy mindenképpen a munkáltatómhoz kell leadni az igénylő papírt, és ő továbbítja az OEP-hez?

Figyelt kérdés
2015. 12. 03.-tól táppénzen vagyok 9-es kóddal. Háziorvostól vagy a nőgyógyásztól kell kérnem igazolást az igényléshez?

2016. máj. 9. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász adta az igazolást,amit a mu munkahelyem munkaügyére kellett leadnom
2016. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm nem kifizetőhely, munkaügy sincs, 10fős cég.
2016. máj. 9. 08:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A munkahelyed mindenképp kell hozzá, mert a jövedelemigazolást a csedhez ők állítják ki (ugye az alapján lesz számolva az összege). Szóval ha magad szeretnéd intézni, azt a pótlapot el kell kérned. De ha intézi a munkahelyed, egyszerűbb náluk leadni, és majd ők beküldik.
2016. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy sokat fognak ülni a papírokon és emiatt csúszik a dolog. :( mert a táppénznél is ez volt.
2016. máj. 9. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg onnan, hogy leadtad 5 napon belül nekik továbbítaniuk kellene...lehet akkor nem tartják be sajnos.

Na mindegy, intézheted Te is, de akkor a jövedelemigazolásos pótlapot mindenképp kérd el tőlük hozzá, mert anélkül nem ér semmit az igénylés. Az igazolást (ha még szülés előtt szeretnéd megigényelni) a nőgyógyásztól kell kérned.

2016. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged!

Sajna nem tartja be az ilyeneket.. Ma megkérdeztem a háziorvost, azt mondta ő állítja ki az orvosi igazolást, csak vigyek valami dokumentumot a szülés várható időpontjáról.

2016. máj. 9. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!