Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen papírok kellenek a...

Milyen papírok kellenek a GYES igényléshez?

Figyelt kérdés
Próbáltam hívni a Kormányablakot, de lehetetlen elérni őket, és jó lenne ha nem kéne papírok miatt visszamenni. Köszi

2016. jún. 9. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy ne pottyazz vidd a kicsi iratait ( adokartya, lakcimkartya, tajkartya, szuletesi kivonat) ha van szemelyie azt is biztos ami tuti.

A te irataid.

Ado, lakcim, taj, szemelyi.

Hogy tenyleg biztosra menj vidd magaddal a hazassagi vagy apasagi papirt is.

De ugyis ki kell toltened egy nyomtatvanyt amihez elotte vagy eppen akkor muszaj bemenned!

2016. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj bemenned. Ha van ügyfélkapud, akkor azon keresztül is el tudod intézni otthonról.

Én tavaly igényeltem így, 1 hét alatt meg is küldték a határozatot.

Úgy emlékszem a kicsi születési anyakönyvije kellett, a házassági kivonat, és talán a személyi+lakcímkártyám.

De ott le is írják, mit kell csatolnod az igényléshez.

2016. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2 hete igényeltem ügyfélkapun keresztül.

Csak az én személyi és lakcímkártyám kellett csatolnom elektronikusan (+csatoltam a taj és adókártyát is), a gyerektől semmilyen irat nem kellett.

Nekem is nagyon hamar, 1 hét alatt megküldték a határozatot. A kicsi adatai úgyis benne vannak a rendszerben, a te személyid meg azért kell mert azzal igazolod hogy tényleg te igényeled a gyest és nem valaki más a nevedben.

2016. jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs ügyfèlkapum, így mindenkèpp be kell mennem, de akko csak a szokásos iratok kellenek úgy látom.

Köszönöm!!!

2016. jún. 9. 22:16
 5/5 anonim válasza:
A Te szemelyi, lakcim, taj es adokartyad. A kicsi szuletesi anyakonyvi kivonata vagy szemelyie, ha van, plusz lakcim es taj kartyaja. Ki kell toltened egy nyomtatvanyt, ott az apa taj szamat is fel kell tuntetni.
2016. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!