Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mely iratai kellenek a babának...

Mely iratai kellenek a babának a gyes, családi, stb. igényléshez? A lakcímkárya kell valahova?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tgyás-ra, gyed-re nem vagy jogosult?
2011. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lakcimkártya nélkül nem adnak ki TAJ kártyát, Taj kártya nélkül semmit sem tudsz intézni.
2011. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak a családi,gyes és anyasági támogatás érint.
2011. júl. 12. 09:23
 4/12 A kérdező kommentje:
A lakcmkártyával hova menjek? Hol adják a tajkártyát? Azt nem küldik?
2011. júl. 12. 09:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem postán küldték mindkettőt!
2011. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 12. 09:51
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt minden ott van a gyesről és oldalt megtalálod a többi támogatást is. Ha rákattintasz lent a "Kérelem gyes megállapításra" linkre, akkor ott van hogy mit kell mellékelni a kérelemhez.

Ha ügyesen összepakolod egy csomagba a kérelmeket , a mellékleteket, akkor 5 napon belül el is intézik ( ha postán feladod)

Vagy intézheted személyesen, de akkor naphosszat ücsöröghetsz az Államkincstárnál :S

2011. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A lakcímkártyát és a TAJ kártyát elvileg a kórház intézi és postán kapod meg. Ha nem , akkor Okmányiroda a lakcímkártya miatt és a TAJ kártya az OEP-nél ( Országos Egészségbiztosítási Pénztár) igényelhető. A támogatásokat meg az Államkincstárnál intézheted( gyes, anyasági támogatás, csalási pótlék)
2011. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:)))

családi pótlékot akartam :-DDDD

2011. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kórháznak kell intéznie a taj kártyát és a lakcímkártyát, pár éve volt, hogy te személyesen is intézhetted a taj kártyát, de egyik-másik oep kirendeltségen megszüntették, most nem tudom, hogyan lehet.

Hívd fel a kórházat, hogy intézték-e, elméletileg a lakcímkártyát a hazaadáskor kapod kézbe (max. pár nap múlva érte kell menni), a taj kártyát pedig 1-2 héten belül kipostázzák.

2011. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!