Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a 7. héttől táppénzen...

Ha a 7. héttől táppénzen vagyok veszélyeztetettség miatt, de 3 éve folyamatos munkaviszonyom van, akkor mi alapján fogják számolni a szülés utáni juttatásokat? A bérem vagy a táppénz összege alapján?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A táppénzt megelőzően visszafelé néznek majd 180 bérezett napot, és ennek a napi átlagbérét fogják alapul venni. Minden járulékköteles jövedelem beleszámít, jutalom és a szerződés szerinti is.


A táppénz nem alapja a juttatásoknak. Azt mindig átugorják. (A betegszabadság viszont beleszámítana.)

2016. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, köszi, most megnyugodtam!

Azért nem mindegy, hogy a 70ezer táppénz vagy a 120ezer fizu lesz az alapja az ellátásnak.

Köszönöm!

2016. jún. 12. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
mivel ellátás soha nem lehet ellátás alapja...
2016. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Új vagyok ebben, és eleinte nem is gondoltam rá, hogy ilyen hamar táppénzre kell majd mennem.

Köszönöm!

2016. jún. 12. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!