Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2órás munkaviszonyom van!...

2órás munkaviszonyom van! 30000Ft-ot kapok, mellette kapom az ápolásit 26000 Ebből a 2 átlagából számolják ki a gyedet?

Figyelt kérdés
Vagy nekem nemjár csak gyes???
2016. jún. 12. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy gondolom, hogy egy ellátás nem lehet alapja egy másik ellátásnak, így csak a bérjövedelem számít, ami jelenleg sokkal rosszabb, mint a gyes összege.
2016. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Ellátás nem lehet ellátás alapja, szóval az ápolási nem számít bele. Csak a munkaviszonyodban elért jövedelmet fogják nézni. Szóval a gyessel jobban jársz, mert a gyed kevesebb lenne.
2016. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
De csak hogy értsd, a gyed nem átlagból jön jó, ha a két összeget nézzük, akkor bruttó 56ezer az alap és ha még ebből is számolnák a gyedet, akkor is a Csed max 33ezer lenne és nem hiszem, hogy járna mellé ápolási, a gyed pedig 27ezer.
2016. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ápolási nem azért nem számít, mert ellátás nem lehet ellátás alapja, ez a kitétel a tb pénzbeli ellátásaira vonatkozik.


Azért nem lehet, mert nem képez járulékalapot, nem vonnak belőle pénzbeli egbizt járulékot.

2016. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem sajnos. mivel a gyes magasabb mint a gyeded lenne, ezért azt igényelhetnéd már ha az ápolási alacsonyabb. ha kiemelt, akkor meg se éri gyesre menned, mert 2 ellátást nem kaphatsz, és ebben az ápolási is benne van :(


viszont jó hír, hogy apa a gyerek fél éves korától munka mellett mehet gyedre! :) te meg kaphatod tovább az ápolásit

2016. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok, na de béna vagyok, írtad, hogy 26.000.- kapsz. a gyes meg 25.650.-, szóval nem is kell megigényelned semmit :(

illetve egyszeri anyagásit, meg csp-t, párod meg az adókedvezményt, majd a gyedet ha a kicsi fél éves lesz

2016. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!