Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az alábbi kalkulátor szerint...

Az alábbi kalkulátor szerint már brutto 32 ezer/hó munkabértől jár egy gyermek után a 10 ezer Ft adókedvezmény. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 14:14
 1/9 A kérdező kommentje:
2016. jún. 14. 14:14
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Mert adó és járulékkedvezmény.

SZJA: 4800.-

Nyugdíjjárulék: 3200.-

Egészségbizt. járulék: 2240.-

2016. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
minden munkabérből jár 10E adókedvezmény egy gyerek után. más kérdés, hogy nem tudod kihasználni
2016. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az oldalon egy zöld sorban szerepel:

"A gyerek-adókedvezmény 2016-ban teljes mértékben felhasználható"


ez mit jelent akkor, ha nem tudom felhasználni? köv.évben sem adják oda visszaigényelhetőként?

2016. jún. 14. 14:33
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
A #2 válaszoló jól leírta, a járulékkedvezménnyel pont kijön a 10000,-. Tehát igénybe tudod majd venni a kedvezményt teljes mértékben, havonta az adóelőlegből és a levont járulékokból is, nem kell megvárni az éves bevallást.
2016. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2016. jún. 14. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:

"A gyerek-adókedvezmény 2016-ban teljes mértékben felhasználható"


ez mit jelent akkor, ha nem tudom felhasználni? köv.évben sem adják oda visszaigényelhetőként?"


Hogyhogy nem tudod? De tudod. Havonta 10.000 Ft- kedvezményt tudsz érvényesíteni már 32,000 ft bruttó bér esetén is. Ha nem szeretnéd érvényesíteni havonta, akkor tudod az éves bevallásban visszaigényelni.


Ha nem tudnád mindet kihasználni, akkor az éves bevallásban sem tudnád, hisz ez nem állami támogatás, hanem a befizetendő adó és járulék rovására érvényesíthető kedvezmény. Ha nem fizetnéd be amúgy sem, akkor nem tudod miből visszakérni...


SZóval nem értem pontosan, mire gondolsz ezzel a "nem tudom felhasználni" dologgal.

2016. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3as vagyok! igazatok van, ki tudja használni!

megzavart, hogy tavaly még ugye nem lehetett

2016. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7.csak a harmadik válasz kavart meg kicsit, de már tiszta.


Köszi

2016. jún. 14. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!