Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A babakötvényről keresek...

A babakötvényről keresek háttérinfokat. Vagy levezetné példán vki, aki erti, hogy mennyit tud kivenni az ember es mennyi minusza van belőle?

Figyelt kérdés

Az állam kb 42 ezer ft-ot helyezett el elszámolási számlán a gyermeknek, ami startszámla nyitás nélkül is felvehető 18 éves korában.

A MÁK szinte egy kérdésemre sem adott pontos/határozott választ.ill én nem értem.


1.

Ha nem nyitok startszámlát mellé, a gyermek 18 évesen csak a személyi igazolvány bemutatásával felveheti?"valószìnűleg igen." Mi az, hogy valószínűleg?nem szoktak adni vmi kötvénypapirt vagy ilyesmi, amit fel tud majd mutatni?


2.

Lakáscél, családalapitas, továbbtanuláson kivül felveheti autovezetői jogsira?"a jogszabály megenged egyéb feltételeket, de nem tisztázott, hogy mik azok.de számlákkal nem kell igazolni, elég egy nyilatkozat hogy pl lakásvásárlásra kell".Ez igy marad 18 ev mulva is amikor felveszi, hogy hasra, igazolás nélkül nyilatkozik valamit, hogy jogosult legyen felvenni?


3.

Ha nyitok startszámlát es rendszertelenül fizetem, csekély összeggel, vagy hol fizetem hol nem, vannak olyan költségek amitől minuszos lehet?

"Ha nyit startszamlat, a 42 ezer átvezetődik rá, igy az olyan 40 ezer lesz(kapásbol 2000 minusz...), de nincsenek kezelési költségek, csak tranzakcios dij".

ez a dij az, amikor kiveszi a gyermek a pénzt és mekkora összegben? " igen peldalul amikor kiveszi"nem tudta mekkora szazalekot vonnak majd le. Es milyen tranzakcios dijak vannak még ha nem csak 18 évesen felvételnél, miert mondta hogy "például felvételnél"?


Igazábol azt sem tudom hogy a 3%- os evi fix kamat mellett(elvileg maximalizált összeg??) mennyit veszítek a tranzakciokkal, de arra hivta fel a figyelmet hogy kap 6.000 ft ot pluszba, aki évente 60 ezret betesz.



Vagy aki érti az egészet, leírná nekem? Esetleg levezetve számokkal?


2016. jún. 15. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemben nem sokat tudok hozzá szólni. Ami biztos 9 éves a fiam, csak az állam által adott pénz van rajta, de az nem csökken.

Úgy emlékszem ha nagykorú lesz szülői beleegyezéssel veheti fel, és csak x százalékát kp.-ban (ez nekem sem világos)

Mi az Ersté-nél nyitottuk, nekem nincs hozzá számla, évente küld a bank egyenleget.

2016. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha nem nyitottatok startszámlát akkor hogy jött képbe a bank.nekem egy bank sem infoz semmit a babakötvényről.vagy a gyereknek van bankszámlája?


Amugy erre is ráteheti az állam a kezét mint anno a magánnyugdíjra?

2016. jún. 15. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Elég a személyi a felvételhez, hiszen ha pl. van egy bankban bankszámlád, vagy akár értékpapírod, akkor sem kell bemutatnod a hozzá tartozó kivonatot és semmilyen más iratot sem. De ez nem tökmindegy? Nyilván fognak küldeni számlakivonatot is.

2. Autóvezetői jogsira kétlem hogy felveheti a pénzt, hacsak persze addig ezt így ki nem mondják a törvényben. Jelenleg ez nincs benne. Biztos hogy nem hasra, igazolás nélkül veheti fel valamire a pénzt, ebben biztos lehetsz, gondolom ezt majd akkor fogják konkrétan szabályozni ha már a felvétel közelébe kerül valaki..

3. Nem lehet mínuszos a számla, mert a Kincstár semmilyen díjat nem számít fel. SZóval ha mondjuk 5 évig nem fizetsz be egy vasat se, akkor se vonódik le összeg. Nincsen semmilyen tranzakciónak sem díja.


[link]

2016. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem tetszik, hogy nem tanultál a magánnyugdíj-pénztáras esetből, és a babakötvényt is kérted. a bizalom a fontos!
2016. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem bankszámlán van az összeg hanem a máknál.(újabban)

Es a máknál említették a tranzakcios díjat.

A magánnyugdij engem nem érintett.

2016. jún. 15. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:

A mák nekem eddig egyetlen kivonatot sem küldött a 42 ezer ft pénzmozgásrol.

Es folyamatosan erősködött az ügyintéző a tranzakcios díjakon, amit nem tudom mit takar.

2016. jún. 15. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!