Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor küldenek a babakötvényrő...

Mikor küldenek a babakötvényről/start-számláról tájékoztatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Talán nem ebbe a kategóriába tartozik a kérdés, de szerintem ide illik leginkább.

Október 15-én született a kisfiam. Azt olvastam, hogy a születést követő héten küldenek levélben tájékoztatást a babakötvényről/start-számláról... de ez nem történt meg.

Hol tudok "reklamálni"? Vagy ez a késés általános? Szeretnék neki havonta befizetni valamennyit, de addig nem tudom megtenni értelemszerűen, amíg nem tudom a számlaszámot, meg a mikéntet-hogyant.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2014. nov. 4. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még a kórházban adtak róla tájékoztató lapokat.
2014. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De az gondolom még nem arról a számláról nyújtott tájékoztatást, amit a Te gyermekednek nyitottak! Vagy igen? :o

Mert engem az a számlaszám érdekelne, amire tudok a gyerekemnek befizetni! Csak még semmit nem tudok róla. :(

2014. nov. 4. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
De arról is adtak tájékoztatót. Sztem érdeklődj, hogy nálatok mi a helyzet.
2014. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! Gratulálok a kisfiadhoz!

Nem késik az értesítés, nem kell reklamálnod. Jönni fog. A szülés hónapját követő hónapban, vagyis novemberben érkezik a Kincstárhoz gyermeked adószáma. Ott havonta egyszer, a 10. munkanapon nyitják meg a kincstári letéti számlát az előző hónapban született gyerekeknek, így neki is, amire elhelyezik a 42.500 forint életkezdési támogatást.

Szerintem november végén kaptok erről értesítést.

Azzal a levéllel kell bemenned az államkincstárhoz és megnyitni a Start értékpapír számlát. Arra már azonnal, vagy később bármikor tudtok befizetni.

A babakötvényről néhány érdekes információ: [link]

Előnyei: [link]

Hátrányai: [link]

Sok sikert!

2014. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon köszönöm, profi segítség!!! :)
2014. nov. 5. 22:14
 6/7 A kérdező kommentje:
még mindig semmi....
2014. nov. 30. 18:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma érkezett meg, 3 hónapos a gyerkőcöm :D
2015. jan. 16. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!