Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisgyerekes bérletet hogyan...

Kisgyerekes bérletet hogyan tudok igényelni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkáltatót kérd meg h állítson ki egy igazolást. Ezzel odamész a jegypénztárhoz es kiallitattatsz egy igazolvanyt(fenykepet vigyél), amit fel évente meg kell újíttatanod. Ha ez meg van, kb 250ft , veheted a bérleted. Akar automatában is, csak meg kell adnod majd mindig az igazoláson levo szamodat
2016. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az igazolást a MÁK-tól kell kérni, nem a munkáltatótól. Az igazolást a cstam.uszi@allamkincstar.gov.hu mailcímre küldött e-maillel tudod igényelni, írd le benne az igazolás célját, a nevedet, címedet, adószámodat és taj-számodat is. Egy héten belül nálad lesz az igazolás, ezt kell a bkv pénztárához elvinni egy igazolványképpel együtt. Itt kiállítják a bérletet, de ahogy az első is írta, sajnos fél évente hosszabbítani kell (elvileg elfogadják a mák igazolást egy éven belül - tehát az első hosszabbításhoz használhatod az első igazolást - de ez a gyakorlatban nem mindig működik).
2016. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A munkaltatom kifizetohely, igy nekem pl onnan kellett kernem (egy honapos info). Neked nem, mert a tied kis ceg.
2016. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató kifizetőhely akkor ők is tudnak adni, de a MÁK akkor is tud, ha munkáltatótól kapod a pénzt. Én már mindkettőtől kaptam, és eddig minden alkalommal új igazolás kellett vinnem a bérletigazolvány hosszabbításhoz, 2,5 éve vagyok itthon gyerekekkel. Szánalmas mennyi macera van ezzzel...
2016. jún. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi! Kifizetohely a melohelyem, igy egyszerubb :) Nem olyan sok ez a macera, ha azt nezed, h 9ezer valamennyi helyett 3ezer valamennyi a berlet!
2016. jún. 16. 07:49
 6/6 anonim válasza:
A BKK honlapon ezeken a linkeken minden lényeges dolog fent van: [link] és [link]
2016. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!