Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor hogy van ez? Gyes,...

Most akkor hogy van ez? Gyes, Gyed munkaviszony?

Figyelt kérdés

Mert nem igazán tiszta!!

Az első kisfiammal itthon voltam a gyed lejártáig utána gyes alatt már vissza mentem 1 évet melózni,aztán jött a hugi akivel 3 éves koráig voltam itthon majd eközben született a 3. Babánk ,vele is 3 éves koráig leszek itthon ,majd megyek Gyetre és amellet heti 30 órában majd dolgozni!!

Tehát gyes gyeden összesen voltam 8 évet,akkor ez beleszámít majd a nyögdíjba?

(Ezt viccesen irtam hogy nyögdíj)

Köszönöm előre is


2016. jún. 19. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy nem vicces, mivel nekünk nem lesz se nyugdíjunk se nyögdíjunk :( ezért vezették be a szülőtartást, hogy eltöröljék a nyugdíjat :(


egyébként igen, gyed gyes idejéből összesen 8 év beleszámít a nyugdíjalapba!

arra figyelj majd, hogy a gyes után ne igényeld meg a gyetet, mert lesz szabid, amit még a mostani munkaidődben adnak ki (8 órás volt gondolom), gyet mellett ugye korlátozott időben lehet csak dolgozni. szóval majd várd meg a szabik leteltét vele :)

2016. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony ahogy az első írja. Nekünk már nem lesz nyugdíjunk.
2016. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi e nagyon hasznos válaszokat!!
2016. jún. 19. 16:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem 8 hanem 12 órás a munkám!!
2016. jún. 19. 16:28
 5/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
A NYugdijalapba ha a 3 gyerekkel 9 évig voltál otthon mind a 9 beleszámit.Az szolgálati idő amiből egy évet sem vesz ki. De ha most a 40 évvel mennél el, akkor 1 évet levenne mert csak max.8at számol el ledolgozottnak. Sokan keverik de igy van épp tul vagyok ezen 4 gyerekkel.41év szolgálati idővel nem mehettem el, mert 10,5 évig voltam gyesen.tehát ledolgozott32év+8év a gyerekek után igy 40.Viszont minden munkanélküli nap lejön ha esetleg van ilyen.Az sem a szolg. időbe sem sehová nem számit.
2016. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos voltam kb 1,5 év munkanélküli !!

Tök jó akkor az minusz! De nem értem miért hiszen fizettem utána amit kellett ugye!

Ja és lehet még megyek is mert 8 órában nemtud a melóhelyem munkát biztosítani ,csak 12 ben èn meg azt nem tudom vállalni 3 gyerek mellett és no segítség nélkül

2016. jún. 25. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!