Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt születik meg a...

Gyed alatt születik meg a babám. Kaptatok emiatt magasabb összegű ellátást?

Figyelt kérdés

15.5honapos lesz a középső gyermek amikor megszuletik a picike.

Gyeden vagyok a kozepsovel csed jár majd a picikere.

Jár valamivel magasabb ellatas így?


Köszi 😀😀😀



2016. jún. 19. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A családi pótlék lesz magasabb,ha jól tudom 3 gyerekek esetében 16 ezer a családis gyermekenként,valamint több adókedvezményt tudtok nagy valószínűséggel érvényesíteni.A csed és a gyed nem a gyermekek számától,hanem a bejelentettől bér összegéről függ.
2016. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem jár ilyenkor a kettő együtt: Csed+gyed a nagyobb kétéves koráig?
2016. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: nehogy valaki a kérdésemre alapozzon, tényleg teljesen tájékozatlan vagyok, azért kérdezem.
2016. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De igen.Jár a 2 ellátás.Jól tudod kettes.
2016. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Én is úgy értelmeztem hogy mindkettő jár.

Annyi hogy ha nincs a 2 közt munka (nálam nincs) akkor a korábbi ellátás alapját képező bruttó fizetést veszik alapul nem pedig a mostani (esetleges emeles) után jarot.

Nekem így is tökéletes. Július 12.re vagyok kiirva gyorsan intézem hogy megkapjam júliusban mindkettő ellátást.

2016. jún. 19. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted,hogy nincs munka?Hogy nem mész vissza a 2 gyerekre között,vagy megszünem a munkaviszonyod?
2016. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy hogy gyeden vagy anélkül hogy munkába allnal :)
2016. jún. 19. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

te most fizetés nélküli szabadságon vagy. az ami most lenne a béred ha dolgoznál, nem lehet alapja, hiszen nem dolgozol. azt az időt nézik amikor aktív voltál, tehát pont ugyanannyi lesz az ellátásod mint az elsővel volt. illetve picit több, de nem a fizuemelésed miatt, hanem mert járulék %-ot csökkentettek ezévben.


egyébként bár már késő bánat, de simán el tudtad volna intézni a magasabb bért, ha kivetted volna a szabikat ajd tp-re mentél volna, akkor most a magasabb összeg lenne az ellátásod alapja, na meg ugye x hónap tp-el is több pénzetek lenne. de becsülendő, hogy tisztességes voltál és nem csaltál táppénzzel :)

2016. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!