Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megkapom a családi adókedvezmé...

Megkapom a családi adókedvezményt ha csak minimálbérre vagyok bejelentve és a többit "zsebbe" kapom?

Figyelt kérdés
Minimálbérre vagyok bejelentve, ennek nettóját utalásban kapom, a többit zsebbe...sajnos. Érvényesíthetem így is a családi adókedvezményt? Hamarosan új munkahelyen kezdek (ezekkel a feltételekkel)és igencsak foglalkoztat a kérdés.
2016. jún. 20. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos az a tapasztalatom, hogy általában az a megegyezés hogy kapsz 120ezret, minimálbér plusz a többi zsebbe.

Ha kéred a családi kedvezményt, akkor se ad (számoljunk egy gyerekkel) 10 ezerrel többet, hiszen 120 volt a megállapodás, jól jár, mert most is 120 lesz a béred, csak ő 10-zel kevesebbet utal a nav felé...

Én azt szoktam tanácsolni, ne kérd havonta, majd egy összegben bevalláskor. Az legalább biztos.

2016. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, erre nem is gondoltam...
2016. jún. 20. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írj, kèrd egy összegben ès akkor a nav utalja neked adóbevallás utân, èn is ugyanigy vagyok.
2016. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló okok miatt apa érvényesíti (havonta).
2016. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon örülök, hogy nem vész el az a pénz...én már azt hittem.
2016. jún. 21. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem veszik el akkor sem, ha az éves bevallásban kéred vissza.

Viszont cáfolnáma többieket.

Terhesség alatt még vendéglátásban dolgoztam (sörözőben pultos), végig megkaptam az adókedvezményt.

Most egy olyan cégnél vagyok, ahol részben utalás, részben kp a fizetés. Itt is elszámolnák, ha kérném, és megkapnám (több kolléga érvényesíti, és megkapják).

SZóval ha kapsz utalást, akkor rendesen bérszámfejtenek, és ott látszódik, hogy érvényesítesz-e, és a papír leadás után valóban többet utalnak-e. Elég jó bizonyíték, hisz neked is marad egy példányod, hogy igényelted a cégtől az adójóváírást. És az utaláson meglátszik, hogy több-e.


De te tudod, milyen a főnököd.

Én terhesség alatt nem utalást, hanem csak kp-ban kaptam fizetést, mégis megkaptam az adókedvezményt kp-ban is (pedig bérpapírt nem sűrűn láttam)...

2016. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm a válaszod. Elsőre megpróbálom megbeszélni, aztán ha mégsem úgy lesz, bármi gond van akkor marad a fenti verzió.
2016. jún. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!