Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED 28 napja, hogy lehet...

CSED 28 napja, hogy lehet kihozni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: elmennék szabira, majd csedre, a kettő közt lenne 4 nap táppénz. A pénzügyön szívják a véremet, hogy azt a 4 napot dolgozzam le, ne kelljen 3 féle ellátást számfejteniük 1 hónapban (munkabér, TP, csed). De én már nem akarok menni, most már komolyan pihenni akarok... most vagyok 31 hetes, mire lejár a szabim, túl leszek a 34-en, nem akarok már menni, ennyi csak jár nekem is...

Szóval, hogy lehet ezt a 4 napot megoldani?

Kiírva UH szerint 6 nappal később vagyok, mint naptár szerint. Ad nekem naptár szerinti kiírást a doki? Mindenképp császár lesz, szóval a 38-39. hét közt meg fog születni, szóval nem lesz jogosulatlan az ellátás egy napig sem...


mit tudok ilyenkor tenni? ötletek? köszi


2016. júl. 15. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:

itt akkor nem 4 nap a különbség, ugyanis a betöltött 36. héten lehet megkezdeni a csedet, te meg azt írod 34. héten jár le a szabid.

nem fog olyan papírt adni a dokid, hogy előbb töltöd, mert nem lesz idősebb a baba attól, hogy nagyobb és az se számít, hogy császár előbb lesz, a várt időpont attól még az, amit a 12. héten beírt a védőnő.

nyugodtan menj el tp-re abban a 2 hétben, nem fog leszakadni a kezük a munkától :)

2016. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igazad van, nem pontosan írtam. 22-ig dolgozom, 16 vagy 17 nap szabim van, ami 3 hét +1-2 nap, 31+3 naposan kezdem a szabit, aug. 15 vagy 16ig vagyok, szabin, onnan indul a 28 nap, ami szept. 12/13-án jár le, én meg szept. 20-ra lettem kiírva. Szóval 4 vagy 5 nap.


Terhesség megállapításakor 09,14re lettem kiírva menzesz szerint, csak később fogant.

2016. júl. 16. 00:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor azt szerintem meg tudod beszélni a dokival,hogy maradjon a 9.14. a kiìràs dàtuma hivatalosan. És akkor nem kell tp. Amúgy meg ne a munkaügyis mondja meg. Az a dolga,hogy megcsinàlja. Ha én dolgozok 1 hetet,aztàn szabin vagyok 1 hetet, aztàn tàppénzen 1 hetet és igénylem a csedet,mindezt 1 hónapban,neki akkor is kutya kötelessége megcsinàlni. Ezért fizetik. Te dolgozz az ő kényelme miatt,de ő nem dolgozik a tiéd miatt??? Hogy is van ez?
2016. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igazából jóban vagyunk, nem akarok kitolni vele sem.


Megkérdem akkor a dokit, köszi :)

2016. júl. 16. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!