Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két kutyusom. Sajnos az...

Van két kutyusom. Sajnos az egyik most esett át vérátömlesztésen. Menhelyről szeretnék kihozni kutyust, de pár napja parvóvírust kapott. Haza merjem vinni mikor meggyógyul?

Figyelt kérdés
Nem kapnak el tőle valamit.Az én két kutyusom kiskorukban be lettek oltva parvó ellen.

#beteg #kutyám?
2012. dec. 16. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Vigyázz a parvó vírussal,mert ha hazaviszel egy ilyen beteg kutyust el fog pusztulni szegényke.A barátnőm is így járt,hazavitt egy parvós kutyust és két hétig élt a kisállat.Hordta infúzióra,de nem sikerült megmenteni szegénykét,ráadásul 50ezer Ft volt a terápia,és hát nem nagyon volt rá pénzük.Amikor elpusztult a kiskutya az orvos mondta,hogy félévig ne vigyen állatot a lakásba,mert ez a vírus elég erős és fél évig életképes.Tehát ha vesz megint kiskutyát az is elkapja,mert benne van a szőnyegbe,a parketta lapjai között a bútorok kárpitjában.Fél év kell,hogy elpusztuljon a vírus.
2012. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol ez a menhely?! Egyszerűen fel kellene jelenteni őket, beteg kutyákat tartanak összezárva és még oda is adják? Biztosan valami agyonzsúfolt, hajléktalantanya-szerű telep lehet, ahol nem is oltanak, csak vidd el, ingyér is?

Az igaz, hogy a luxus-menhelyeken fizetni kell, nem is keveset, de oltva, chippel, ivartalanítva, betanítva és egészségesen adják át. Sajnos ilyen EU-s menhely kevés van.

2012. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy az a kutya össze van zárva másikkal, a kérdés meg úgy hangzott, hogy "Haza merjem vinni mikor meggyógyul?" - mikor meggyógyul, figyelem, ez azt jelenti, hogy nem adják ki betegen. Szövegértés egyes :)


Kérdező: szerintem nyugodtan vidd haza, ha meggyógyult, kivéve, ha az állatorvosod mást javasol. Nem tudom, mi ez a vérátömlesztés-téma, és milyen extra kockázatokkal jár akár ez, akár az, ami miatt erre szükség volt, de elképzelhetőnek tartom, hogy érzékenyebb a kutya mindenféle betegségekre, akkor meg nem jó ilyen maradék gyenge parvóval sem terhelni.

2012. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
parvóvírus volt 2 hete a menhelyen.Elkapta ez a kutyus is.Szabadon vannak itt a kutyusok,de együtt.Gyógyultan adnák oda.Az én két kiskutyám már kölyökkorukban megkapták parvó ellen 2-3 oltást.Vérátömlesztést kapott a törpetacsim,mert megmérgezték.:(
2012. dec. 17. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!