Hogy kell intézni, ha a szülés előtti napig táppénzen szeretnék lenni, a szülés napjától pedig CSED-en?

Figyelt kérdés
Ugye elvileg táppénzre folyamatosan írogat ki az orvos szülésig. De nyilván nem tudok a szülés előtti napon szólni, hogy azzal a nappal zárjuk le a táppénzt, mivel nem tudom, hogy melyik nap szülünk. Ha a szülés után pár nappal szólok az orvosnak,akkor utólag tudja úgy módosítani a táppénzen levést, hogy visszavesz egy pár napot a táppénzből?
2016. júl. 23. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megszültél x napon x órakkor aznap vagy másnap felhivod a dokid lemondani a táppénzt.

Apa bemegy az utolsóért.

Közben felhivod a munkahelyet hogy negszültél és inditsA a csedet!

Ha persze kitöltötted a papirt vagy a kérelmet hogy neked csed kell!

Apa bemegy még körházban vagy és a táppénzes papirral együtt leadja!

2016. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Szóval ha délelőtt szülsz és feltudod már akkor hivni a dokit ha rendel lezárja. Ha délelőtt szülsz és délutános a doku akkor szólsz!

Ha dêlután szülsz megpróbálod hátha délutános ha nem akkor legkésőbb következő nap szólsz! Ugyan ez vonatkozik ha éjszaka szülsz!


Ilyenkor apának is kiadják a táppénzes papirt! Csak majf add oda a tajkártyád neki meg esetleg a személyit lakcimet!

Ha véletlen tegyük fel a recepción kötözködnek mint az én férjemmel! Nyugodtan mondja azt mint az enyêm hogy engem ne nézzen hülyének megvan beszélve és adjon sorszámot!

Csak előtte mindenkit hivjál fel.

A munkahelyedet is hogy melyik nap szültél mert ők is lezárják.

Szólj ha segitség kell még már 2x lezongoráztam ugyan ezt!

2016. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igényeld szülés előtt. Több is mint a tappenz és legalább ezzel nem kell folalkozni( vagyis az anyakonyvikivonatot majd be kell vinni a munkálatonak).
2016. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül magasabb a csed a táppénznél, az csak alacsonyabb fizetésnél igaz.

Utólag már nem tud módosítani az orvos a táppénzes időszakon, egyből kell szólni. Ha megszületett a baba, akkor te vagy a férjed/párod hívjátok fel az orvost. Nálunk is így volt, férjem hívta fel, de nekünk mondta is.

2016. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!