Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismamák, akik 30 napnál...

Kismamák, akik 30 napnál hosszabb ideig voltak/vagytok táppénzen! Nektek volt keresőképtelenség ellenőrzése/felülvizsgálata?

Figyelt kérdés
Kellett bemenni valami ilyen ellenőrzésre? A háziorvos vagy a nőgyógyász írt ki titeket táppénzre?
2016. júl. 31. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nőgyógyász javaslatára a háziorvos írt ki. Nem volt semmiféle ellenőrzés / felülvizsgálat.
2016. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk nekem 18 éve volt. Háziorvos írt ki, gyakorlatilag a terhességem teljes idejére, de minden hónapban vittem a nődokimtól a javaslatot. Egyszer sem hívtak be felülvizsgálatra.
2016. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nőgyógyász szakvéleménye alapján a háziorvos írt ki. Dehogy ellenőrizték. Az kéne még, hogy a veszélyeztetett kismamát külön vizsgálatra rángassák, elég az is, ami amúgy is van... De mit ellenőriznének? Miért akarnák felülbírálni a SAJÁT orvosom szakmai döntését? Nekem volt félidőn túli vetélésem (ismeretlen eredetű szülésbeindulás még menthetetlen korú magzattal, szóba került a méhszáj-elégtelenség is), így félidőig mertem csak dolgozni, az orvosom már előbb is "elengedett" volna táppénzre, ha szeretném.
2016. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A terhesgondozóban írtak ki táppénzre. Nem vizsgálták felül.
2016. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem nem kellett.

De a munkatársam ellen táppénzcsalas miatt indítottak vizsgálatot, mivel táppénz alatt (terhesként) külföldi nyaralásról készült fotót posztolgatott, holott táppénz esetén a várost se lehet elhagyni. Nem tudom, mi lett a vége, mert nem közölték.

2016. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Ki és milyen indokkal pontoz le mindenkit??????????
2016. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Miért lett mindenki lepontozva???
2016. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
hm....akkor szülni sem mehetek el táppénz alatt, ha a várost sem lehet elhagyni....sőőőőt a vérvételekre meg egyéb vizsgálatokra sem :)
2016. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Én is 9-es kóddal leszek táppénzen. De nem fekvőbetegen... Szóval mehetek,amerre látok.
2016. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem az 5ös elég nagy marhaságot írt. ha mondjuk meghal a vidéki rokonom akkor a temetésére sem mehetek mert különben csaló vagyok? nem csak az lesz veszélyeztetett terhes aki ágynyugalomra van ítélve, hanem pl az ikres kismamák vagy a cukorbetegek.

ha mondjuk hivatalosan tüdőgyulladással fekszel otthon 2 hétig és közben a Balatonon sütteted a hasad és ezt még posztolod is FBra, akkor tényleg nem meglepő hogy kipenderítenek a munkahelyedről. utóbbira nálunk is volt példa.

2016. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!