Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Max GYED esetén, három gyerekr...

Max GYED esetén, három gyerekre járó adókedvezménnyel mennyire számítsak?

Figyelt kérdés

Néztem a kalkulátorokat, de több eltérő eredményt kaptam. Bérszámfejtéshez nem értek.

Előre is köszönöm!



2016. aug. 3. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Amennyi adózásod van,annyit kaphatsz. A max.gyed br 157 talán,nettó 116.A kettő közöttit kapod meg. Ha volt fizetésed is több hónap,jövőre vissza tudod igényelni a többit is. Tehát elméletben br 310-es fizuval kapod ki a havi 99-et. Ha annyid nincs,havi kettőre kapsz 25ezret,bevalláskor tudsz visszaigényelni annyit még,amit az adód enged. Én igy tudom.
2016. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztem kb. 4 ezret fognak levonni. Férjednek nem érné meg jobban igénybe venni?
2016. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Max. gyed 2016-ban 155400 Ft. Ha mind a 3 gyerekre te kapod az adó-és járulékkedvezményt, akkor megkapod ezt a 155.400 Ft-ot, mivel gyedből csak adót és nyugdíjat vonnak, ez pedig nálad nem éri el a havi 99 ezer Ft-ot. Ha pároddal megosztjátok, akkor persze változik az összeg.
2016. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!