Munka mellett eddig GYED extrát kaptam. GYES-t kapnék a múlt hónaptól, tehát ha jól értettem akkor e hónap 3-áig, vagyis máig kellett volna megkapnom?

Figyelt kérdés
Családit folyószámlára kapom, úgy tudtam, hogy külön nem kell megigényelnem. Rosszul gondoltam és munka mellett mégsem jár a GYES? Vagy meg kellett volna külön igényelnem?
2016. aug. 3. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyest mindig meg kell igényelni, nem küldik automatikusan. Gyed lejárta előtt 1 hónappal érdemes megigényelni. Ha így tetted volna, akkor kaptad volna folyamatosan az ellátást. Gyorsan igényeld meg a gyest (visszamenőleg is) és akkor szeptember elején megkapod. Ebben a hónapban nem kapsz már gyest szerintem.
2016. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első leírta..nem automatikus a dolog,tehát meg kell igényelned a gyest
2016. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

gyed extrát nem kaphattál eddig, mert az gyűjtőnév, gyedet kaptál ;)


nem automatikus, nincs az a segély amit a kérésed nélkül bedugnak a pénztárcádba! természetesen meg kell igényelni ugyanúgy mint minden mással tettél anno. ennek az átfutási ideje egy hónap, szóval ha holnap megigényeled akkor jó eséllyel jövő hónapban megkapod. de nem 3.-áig, ilyen nincs! hónap első munkanapján van utalás, ez egy hosszú hétvégénél akár jelenthet 7.-ét is

2016. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igényelni kell, nem küldik automatikusan. Hó közepén, a gyerek 2. szülinapján ugrottam be a hivatalba elintézni, és 2 hét múlva már utalták is a csp-vel együtt az időarányos részt, szóval gyorsan feldolgozzák.
2016. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun is igényelhető, gyorsabb, kényelmesebb.
2016. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Mindenkinek! Hogy is gondoltam, hogy bármit is csak úgy adnak, ami amúgy jár... :D Holnap intézem ügyfélkapunk. Szép estéket!
2016. aug. 3. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun gyors lesz, lehet el is utalják hóközivel.

Én is most igényeltem a gyest. 07.19-kén járt le a gyed, 07.26-án küldtem be ügyfélkapun az igénylést, 3 nap múlva pénteken már meg is kaptam róla a határozatot. És most 2-án már meg is kaptam a csp-vel az időarányos gyest.

2016. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!