Kriszta858585 kérdése:

Jelenleg Gyesen vagyok a kisfiammal és el szeretnék menni dolgozni (8 órás), az előző munkahelyen fel kell mondanom?

Figyelt kérdés
A történet úgy kezdődik, hogy jelenleg van egy munkahelyem aki folyósítja nekem a Gyed-et, viszont ide nem tudnék visszamenni dolgozni, mert 12 órázni kéne, na most váltani szeretnék, mert a kisfiam bölcsibe megy (2 éves) és ugyebár azt tudjuk, hogy nem valami sok amit kapunk 2 és 3 év között. Mi a módja annak, hogy felmondjak? Ilyenkor kell felmondási időt tölteni? Be kell mennem személyesen? Illetve a szabadságaimat ilyenkor kifizetik? A cég kifizetőhely ha náluk felmondok, honnan kapom majd a pénzt?
2016. aug. 16. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem kell felmondj, de két főállásod nem lehet én úgy tudom, vagyis a jelenlegi munkahelyeden be kell jelenteni, ha máshova is elmész dolgozni.

Gyeden v. gyesen vagy most? Ha felmondasz, akkor szerintem a szabikat kifizetik és nem hiszem, hogy le kell dolgoznod a felmondási időt. Felmondani igen, illik személyesen.

Ha még gyed alatt felmondasz, akkor a gyedet az OEP fogja tovább fizetni, ha már gyesen leszel, akkor nem lényeg, mert azt mindenképp a Kormányhivatal fizeti.

2016. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hogy tudtad elintézni, hogy felvegyék bölcsibe a kisfiad? Kellett valami a munkáltató részéről?
2016. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell fel mondanod a meglevő munkahelyen nyugodtan dolgozhatsz máshol de szólnod kell nekik, jelezni. Mert vannak olyan munkahelyek ahol összeférhetetlenség miatt nem engedi a munkáltató. Pl dolgozol egy bankban akkor nem mehetsz el egy másikhoz dolgozni. Es nyugodtan vállalhatsz akar 8 órás munkát is. Én is ebben a helyzetben vagyok.
2016. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
első válaszadó: Én is ugy tudom, hogy nem lehet 2-ö 8 órás főállás, azért nem tudom pontosan mi tévő legyek. Jelenleg Gyesen vagyok de ugye 2 év után valami nagyon alacsony összeget kapok majd (20-25000 Körül) ezt mondták az ismerősök.
2016. aug. 17. 07:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Kellett szándéknyilatkozatot beadni, máskülönben nem vették volna fel, mivel új munkahelyről nem adnak egy fél évvel korábban, ezért az egyik ismerősömnek van cége és ő adott ki nekem, a bölcsiben is mondták, hogy nem fontos ott kezdenem a lényeg, hogy dolgozzak majd valahol, mert jövedelemigazolás majd az első hónap után nekem is vinnem kell.
2016. aug. 17. 08:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszadó: Ezt adóbevallásnál nem büntetik? Én felmondanék a mostani munkahelyemen csak nem tudom, hogy utána ki és hogyan folyósítja majd nekem a 2 évtől-3 évig tartó Gyest.?! Meg azt, hogy kell intézni majd..
2016. aug. 17. 08:03
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyest a Kormányhivatal (MÁK) folyósítja, ott is kell neked majd igényelni, érdemes a gyed lejárta előtt 1 hónappal előbb igényelni. Igényelheted a MÁK-ban is v. a kormányablakban is, illetve neten is, ha van ügyfélkapud. A gyes folyósítása egyáltalán nem függ munkahelytől.
2016. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!