Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két óvodás gyermekemmel...

Két óvodás gyermekemmel sokszor egész éjszaka fent vagyok, mert betegek, másnap a munkahelyen alig lézengek a 12 órás műszakjaim alatt, jogosan várja a munkahely, hogy a nagyszülők mindig elvállalják a beteg gyereket?

Figyelt kérdés

Mindkettőnél dolgoztam amint két évesek lettek bölcsődébe mentek és soha nem mentem táppénzre velük.Egyik gyermekem tartós beteg, sok probléma van, autoimmun beteg.

Kolléganőim szemrebbenés nélkül mennek táppénzre a legkisebb náthájukkal és a gyerekeikkel is, tőlem viszont elvárás, hogy mivel a szüleim közel laknak és mindig elvállalták a beteg gyerekeimet, hogy ezentúl is megtegyék.

Sajnos már nem a régiek, betegesek és kérték, hogy ezután a legvégső esetben szóljak már csak.

Hogy értessem ezt meg a munkahelyemen?


2013. nov. 24. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Beteg a gyerek, táppénzen vagy, pont. Ha nem noname helyen dolgozol, ebből nincs gond.
2013. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell magyarázkodni. Főnök, hívtak az oviból, beteg a gyerek, hazamegyek. Majd hívlak, hogy mi volt a dokinál és várhatóan mikor jövök. Ennyi.


Ha nagyon érdeklődik, mond meg hogy a szüleid most nem tudnak rá vigyázni. De amúgy semmi közük hozzá. Nem kell körmondtokban magyarázkodni, semmi rosszat nem teszel.

2013. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
Tudod aki füzet az parancsol az hogy elvárják hogy a nagyszülö vigyázon rá ezvan. A mai világba nemlehet a fönökkel vitatkozni ha igazd van ha nincs akkor mehet az ember ahova akar
2013. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
igen, jogos. Munkahelyed van, nem játszani mégy oda hanem dolgozol, amit kifizetnek. Nekem sem tetszene ha folyton otthon lennél.
2015. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!