Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan számolják részemre a...

Hogyan számolják részemre a csedet, gyedet?

Figyelt kérdés
Október 3-ra vagyok kiírva. Az ezt megelözö 3 hònap elötti 6 hónap àtlag jövedelméböl szàmolnak, tehàt januàrtól. Januàr 13-al felmondtam a munkahelyemen, àllàskeresési jàradékra mentem, majd februàr 1-el kezdtem az új helyen, ezutàn egy összegben felvettem az összes àllàskeresési jàradékot, ami a biztosìtott napjaim utàn jàrt. Ekkor derült ki, hogy babàt vàrok. Tehàt a csedet/gyedet a januàr 1-töl januàr 13-ig munkaviszonyból+a teljes àllàskeresési jàradékbòl+az új munkaviszonybòl szàrmazò bruttó jövedelmek àtlagàbòl szàmoljàk? Bocsi, ha bonyolult voltam :)
2016. aug. 19. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Kizárólag az új munkahelyen elért jövedelemből.

Ha nincs annyi ledolgozott napod, akkor a szerződés szerinti bérből.

2016. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs adott jogviszonyodban 180 napi jövedelem, akkor 120 napot néznek, ha ennyi sincs akkor tényleges jövedelmet, ha nincs 30 napi tényleges jövedelmed, akkor szerződé szerinti bér.

Csak az aktuális munkaviszonyodat veszik alapul.

2016. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Még egy olyan kérdésem van, hogy ha voltam 6 napot betegszabadságon (nem táppénzen), akkor az mennyiben rontja a csedet/gyedet? Erről is csak most olvastam, nem győzöm kapkodni a fejem :D
2016. aug. 19. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
A betegszabadság bele számít az átlagjövedelembe, úgyhogy valamennyire rontja.
2016. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!