Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy kell lemondani a GYESről?

Hogy kell lemondani a GYESről?

Figyelt kérdés
Kapok GYESt is meg CSEDet is, ezért szeretném lemondani a GYESt, mert a kettő együtt nem jár. Mit kell írni a lemondó nyilatkozatba??

2016. aug. 29. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
mármint hány gyerekre? ha 2 gyereked van akkor azért kapod mindkettőt, mert jár, hiszen gyed extra van már 2,5 éve...
2016. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 gyerekem van
2016. aug. 29. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért igényelted meg mindkettőt?

Ahol igényelted, ott le is tudod mondani. És vissza kell fizetned a jogosulatlanul felvett összeget.

2016. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem igényeltem meg mind a kettőt! Csak GYESt igényeltem, mert azt mondták csak azt kapok. De felhívtak az OEPtől, hogy jár a CSED.. és most kapom mind a kettőt. Tudom, hogy vissza kell fizetnem. Ezért is szeretném minél előbb lemondani, hogy ne 200ezret kelljen visszafizetnem, csak annyit, amit eddig utaltak.
2016. aug. 29. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:
ja az más. akkor bemész és írsz egy kérelmet, majd gyorsan visszafizeted a gyest mert még meg is büntetnek ha ők jönnek rá
2016. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Csak GYESt igényeltem,"

Mint írtam: ahol igényelted, ott le is tudod mondani. Vagy bemész egy kormányhivatalba.

2016. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nevem,születési hely és idő,anyja neve és a tajszámom, gyerek adatainál ugyan ezek és,hogy xxx dátumtól le szeretném mondani a gyerekgondozási segélyről és elpostáztam a hozzánk illetékes kormányhivatal családtámogatási osztályára.

Vagy elpostázod vagy leadod személyesen ott ahol igényelted

2016. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!