Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tejfehérje allergiára igazolás...

Tejfehérje allergiára igazolás alapján jár emelt csp és gyes vagy csak a befekvős tejterhelésre?

Figyelt kérdés

Otthoni diéta amire megszűntek a tünetek, pozitív prick-teszt és vérvétel alapján kaptunk igazolást a tejfehérje allergiáról,így is jár a gyes 3 éves kor után vagy csak az emelt csp?

Vagy csak abban az esetben jár a gyes ha kórházba befekvős terhelésre mentünk volna?Lehetett választani mi azt választottuk hogy bejárunk és nem befekszünk...

Vagy nincs különbség ha megkaptuk az igazolást?Bocsi ha butaság csak valahol olvastam erről...



2016. aug. 29. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A hosszabb idejű gyes az alapján jár, hogy emelt a családi pótlék tartós betegség miatt.
2016. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen,igen az emelt csaladit emlitette a gasztros es a kozgyogyot is de a tobbirol nem esett szo...
2016. aug. 29. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kérdésed van, akkor az Államkincstár mindig segít. Én még sosem csalódtam bennük, mindig kedvesek voltak és mindent elmondtak.
2016. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy tartós beteg igazolás,("Igazolás tartósan beteg,illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről" a dokumentum hivatalos neve) amit a szakorvos 2 példányban kiállít. Ha ez megvan, akkor lehet postázni, vagy személyesen elviszed a kormányhivatalba. Ha ezt kiállította, lepecsételte az orvos, akkor azt a kutya nem fogja kérdezni és vitatni, hogy milyen vizsgálat alapján állították fel a diagnózist. Én is pont tegnap postáztam, igaz én csak hosszabítok, mert lejár októberben és kérték az újat.
2016. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és igen, emelt családi pótlék (ehhez kapcsolódóan az utazási igazolvány, ezt később küldik) és gyes jár utána, ez utóbbi a gyermek 10 éves koráig, már ha az állapota odáig fennáll.
2016. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!