Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei felvételkor már a...

Bölcsődei felvételkor már a szülőnek aktívan dolgoznia kell?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem egy kérdés, mivel a napokban tudtam meg, hogy a bölcsődék csak azok gyerekeit veszi fel, ahol az anya ténylegesen dolgozik.

Én GYES-en, illetve szabadságon lennék augusztusig, tehát ez azt jelenti, hogy nekem már most vissza kéne állnom elvileg dolgozni és már most kivennem a szabadságaimat, hogy tavasszal a jelentkezéskor már aktív dolgozó legyek, csak épp szabin vagyok?


Vagy ha tavasszal még GYES-en vagyok, akkor fel sem vesznek, hiába viszek munkáltatóit?



2016. jan. 14. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég kell legyen a munkáltatói, és hogy szeptembertől dolgozz.
2016. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kell kérj a munkáltatódtól egy szándéknyilatkozatot, hogy mikortól alkalmaz. Ha ad papírt, hogy pl. szept. 10-től alkalmaz újból, akkor az elég, így szeptemberben kezdhet a gyerkőc, ha felveszik.
2016. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, most kissé megnyugodtam :) Azért nem mindegy, hogy már most tavasszal ki kell vennem a szabadságom nagy részét, vagy ráérek még :)
2016. jan. 14. 21:04
 4/10 anonim ***** válasza:

nyilván nem tud egy anya aktívan dolgozni miközben otthon van a gyerekével, ezt te se gondolod komolyan :)

az viszont nem fog működni amit te szeretnél, hogy tavasszal beadod, de csak ősszel kezdesz el dolgozni.

kell vinned szándéknyilatkozatot amit a főnököd tölt ki, azzal a dátummal amikor kezded a munkát. ugye ez tulajdonképpen még jóval a munkábaállás előtt van, hiszen ezek a szabik. ekkor kezdhet a gyerek. illetve biztos vannak helyek ahol előbb, de egy teltházas bölcsiben így szokott működni

2016. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nàlunk semmit nem kérnek. Csak majd egyszer csak egy munkàltatoit, vagy ha otthon van az anyuka akkor a gyerekorvostol egy papirt hogy szuksege van a bolcsire. Ezt ok mondtak. Ez egy Budapesti bolcsode.

Én peldaul jan 21.-evel lepek vissza ujra a munkahelyemre , veszem ki a szabiaimat, jan 11.- en kezdte a lanyom a bolcsit. Itt is es a munkahelyemen is tudtàk hogy régota probàlkozunk a màsodik babàval, es a bolcsi vezeő mondta hogyha osszejon akkor kérjek a gyerekorvostól papirt hogy szociàlis indokkal vegyék be.

A kistesó utolsó pillanatban megis jön. A lànyom bolcsis delig a munkahelyemen kiveszem a szabikat es elmegyek tappenzre.

Van aki a masodik gyerekkel van otthon, munkahelye nincs megis jar a kislanya bolcsibe. Szoval szerintem kerdezd meg a bolcsodet.

2016. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is szándéknyilatkozatot kellett vinni, hogy aug 25-től dolgozom, azért adom bölcsibe a picit.
2016. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bölcsije válogatja. Én jeleztem, h valamikor januárban visszamegyek dolgozni, pontos dátumot még akkor nem tudtam (szerződésem volt). Január elején elkezdtük a beszoktatás, és 15 környékén szóltam, h 20-tól dolgozom. A szerződésemet bő hónap múlva tudtam bemutatni.
2016. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt tavaly májusban kellett jelentkezni bölcsibe, de csak most februárban fog kezdeni a lányom. Ki kellett töltetnem a munkáltatómmal egy papírt hogy ott vagyok állományban. Most pedig majd kell vinnem egy igazolást, hogy melyik nap szakítom meg a fizetés nélküli szabadságomat.
2016. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük januárban a bölcsit, és aktívan májustól fogok dolgozni. Nálunk csak a számdéknyilatkozatot kérték, meg a várható nettó jövedelemről igazolást. Ennyi. Kérdezd meg nálatok hogyan van.
2016. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megérdeklődted,Kedves Kérdező, hogy van nálatok? Érdekel, mert nálunk még mist elkezdhető a beszoktatás tavasszal, de jún-tól az ovi-bölcsi szünetek miatt jobb lenne itthon lennem. A munkáltatóm akkor nem szívesen enged szabira (aki van most helyettem ő dolgozna nyáron végig), így én pl.aug-ban kezdenék aktívan. Nem tudom ehhez mit szólna a bölcsi. Szóval ha van infód, légyszi oszd meg!
2016. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!