Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van aki a GYED mellett lett...

Van aki a GYED mellett lett újra terhes és még GYED alatt elment táppénzre a 2. babával? Szóval 1. babára gyedet kapott, miközben a 2. babával a pocakjában terhes táppénzt. Egyáltalán lehet ilyet? Ez a GYED extra?

Figyelt kérdés

2016. aug. 31. 07:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értek hozzá, de ha logikusan gondolkozunk akkor nem. Amikor gyed-en vagy, akkor a munkahelyeden fizetés nélküli szabadságra mész. Fizetés nélküli alatt nem jár a táppénz. Mondom, szerintem, de biztos lesz aki jobban ért hozzá.
2016. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Értem. De a fizu nélküli szabit meg lehet szakítani, nem? Hisz elvileg a gyereked fél éves kora után visszamehetsz dolgozni és akkor újra keresőképessé válsz. Jól gondolom?
2016. aug. 31. 08:08
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Csak olyan csinál ilyet, aki nem akar visszamenni az adott mhelyre soha és így nem okoz neki lelkiismeretfurdalast, hogy jól kitoljon a munkáltatójával. A tp 1/3-at ugyanis a munkáltató fizeti kvazi a semmiért.
2016. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%
Meg lehet oldani a gyed extra keretében. Én nem a munkáltató miatt nem tettem ,hanem mert el vagy zárva minden kirándulás , nyaralás elől a táppénz miatt. Nekem ez fontosabb.
2016. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Igen lehet ilyet. Először úgyis a szabidat fogjàk kiadni. Aztàn kell a tàppénz. Én is gondolkodom rajta. Normàlis munkahelyen meg lehet beszélni az ilyesmit. Ahol meg olyan a hozzààllàsuk ott nem is érdekelne,hogy mit szólnak hozzà.
2016. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Miféle normális hely az olyan, ahol nem érdekli őket, hogy pluszktg-et okozol, miközben a szándék sincs meg benned, hogy dolgozz = kitermeld a "fenntartási" ktged?

Max. állami szektor, ahol a te meg az én pénzemet költik erre. Szép.

Esetleg multi, ahol a tulaj és a főnök nem egy és ugyanaz.


Egyébként ez nem gyed extra, mert nem mész vissza.

Enbek az a neve, hogy táppénzcsalás.

2016. aug. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk tervben volt a második baba és a hr-es ajánlotta ezt a lehetőséget. Multirol van szó tehát neki kb mindegy volt. Meg is lepődtem milyen normális hogy megemlítette. De közben kaptam egy kihagyhatatlan állást egy másik cégnél így nem éltem vele és a baba projekt halasztva lett.
2016. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Hetes vagyok. Szerintem azért ajánlotta fel egyébként mert ha jó munkaerő vagy és várnak vissza akkor gondolom úgy vannak vele hogy kedvezzenek egy picit a munkavállalónak csak menj vissza a későbbiekben dolgozni hozzájuk.
2016. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó ez mért lenne táppénzcsalás? Terhes lett és közben még gyeden van plusz otthon a nagyobb gyerek. Most adja be bölcsibe pár hónapra csak azért h a munkáltatónak ne kelljen havi pár tízezer ft táppénzt fizetni? És ez mért lenne jobb a munkáltatónak? A bölcsiben állandóan beteg lenne a gyerek az elején és az anyuka úgyis sokat lenne vele táppénzen, plusz nem hiszem hogy sok munkáltatónak megéri h valakit hirtelen vissza kell vennie ráadásul terhesen kisgyerekkel, aki aztán pár hónap múlva újra elmegy szülni tehát be kell töltenie a helyet újra valaki mással?? SZerintem akkor már a munkáltatónak is egyszerűbb ha otthon marad az anyuka és ennyi. pl. multinál egyáltalán nem érdekli őket az ilyesmi. Amúgy meg melyik anyuka is olyan hülye hogy így csinálná?

Biztos kis céged van és nem szereted az olyan dolgozókat akik terhesek lesznek...

2016. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%

Komoly hogy megkérdezed, miért táppénzcsalas?

Mert terhes, nem pedig beteg.

És nem cégtulaj vagyok, hanem valaki, aki veled ellentétben tovább lát az orránál és hányingere van attól, hogy mindenki mutyizik, csal, lop, és korrupt. Ezért nem lehet becsületesen élni ebben az országban.

2016. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!