Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 4 órás munkaviszony és...

Ha 4 órás munkaviszony és ápolási díj mellett leszek terhes, semmilyen juttatásra nem számíthatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A 4 órás munkaviszonyom után 35-30 ezer Ft fizetést kapok, szóval erre nem is számolok segélyek szempontjából. De ha munkanélkülire mennék terhesség alatt, akkor is ezt veszik alapul? Vagyis ugyanúgy jóformán semmivel nem járnék jobban? Utána GYES-t igényelnék, hiszen még a GYED összege is kisebb lenne ennél. Mit tehetek?
2015. ápr. 5. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valahogy eltudod intézni hogy a teherbeeséstől pl. (Ha szeptemberben szülsz) Januártól bejelentsenek 8órásra 6 hónapig azaz a szülés dátumától visszamenőleg 3.hónaptól 6hónapig be vagy jelentve 8órásra azt veszik alapul a gyed-nél.
2015. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szülés után értelemszerűen GYES-re lennék jogosult, de nem is erre irányult a kérdésem. Hanem arra, terhesség alatt, azaz a szülésig, mit kapnék? Mert hiába lennék jogosult TGYÁSra vagy CSEDre (szülési szabadságra), ha körülbelül az én esetemben ez 10 e Forintot jelentene... Például munkanélkülire el lehet terhesen menni? Ha igen, milyen összeget kapnék? 4 órás munkaviszony után jóformán semmit, vagy van minimuma? Plusz amint írtam is, ápolási díjon vagyok, de gondolom ez nem számít jelen esetben. Szóval amíg terhes vagyok, kaphatok bármilyen juttatást?
2015. ápr. 5. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
táppénzre mehetsz, amit a 4 órás béred alapján számolnak ki. Illetve családi adó-és járulékkedvezményt kérhetsz a terhesség 91. napjától. Más nincs terhesség alatt, aki teljes munkaidőben van, az is csak ezt kérheti.
2015. ápr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de miután ez a 4 órás bérem után kb. 10 e Ft, ezért tettem fel a kérdést. :( Munkanélkülire el lehet menni ilyen esetben? Álláskeresési támogatás, bármi?
2015. ápr. 5. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
én csak azért írok, hogy tisztába legyél azzal, hogy ápolásit és gyes-t nem lehet egyszerre felvenni, ha majd megszületik a baba... vagy gyest, vagy ápolásit igényelhetsz a kettő együtt nem jár... nem tudom kivel vagy ápolásin? szülővel vagy gyermekkel? esetleg olyat kéne megjátszani, hogy más megy el ápolásira papíron, hogy te meg tudd majd igényelni a gyest
2015. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elmehetsz munkanélkülire, ha legalább 1 évet dolgoztál, de ugye a munkanélküli is max. 90 napig jár. De szerintem munkanélküli mellett nem jár az ápolási díj, ebben nem vagyok biztos.

Úgy tudom, hogy ha gyesre mész, akkor választani kell, melyiket kéred, ápolási vagy gyes .

2015. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. ápr. 6. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!