Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idővel előtte kell...

Mennyi idővel előtte kell megigényelni a tgyast hogy kovetkezo honaptol kapjam?

Figyelt kérdés
Most terhes vagyok ès tappenzen is szules elott 28 nappal mar szeretnem kapni a munkahelyen inteznem de titkarno nem igazan jartas ebben. Most akkor nekem kell letolteni az Internet rol a tgyas igenylo lapot ki tolteni ès a munkahelyemre be adni de mennyivel elotte?ha mondjuk Dec 15 vagyok kiirva ès mar elotte 28 nappal szeretnèm igenyelni,meg a tàppènzt mikor mondjam le?
2016. szept. 9. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Most nem tgyás hanem CSED. Szerintem egyszerűbb a letöltöd, kitöltöd, kinyomtatod és úgy adod be a munkahelyedre. Leghamarabb azzal a nappal tudod beadni, amikortól csedre mennél, hiszen kell hozzá az orvosi igazolás a terhesállományba vételről, azt meg nem tudod hamarabb kikérni. Egyébként ez úgy megy, hogy amikortól szeretnél csedet, előtte nappal lezáratod a tp-t és másnaptól kéred a terhesállományba vételt a dokitól.
2016. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor az orvoshoz November 28 szeretnèm a csedet akkor November 27 lezaratom a tappenzt o terhes allomanyba vesz en ki tolto a csed papirt ès ezzel a ket papirral be megyek ès beadom a munkaltatomnak mondjuk masnap 28an?
2016. szept. 9. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Lassan ez nekem is aktuális. Én rákérdeztem a háziorvosnál, h akkor most mikor zárjam le a táppénzt ha csedet akarok szülés előtt 28 nappal igényleni, erre mondta h ők úgy szokták h egészen a szülésig legyek táppénzen, akkor telefonáljak ha megvan a baba, ők lezárják a táppénzt és onnantól menjen a csed, visszamenőleg úgyis megkapom. De azt ugye már nekem kell intézni, bevinni a papírt a melóba stb. De h mikor vigyem a papírt h vigyem, mikor kezdjek intézkedni nem tudom. Még kicsit ködös a dolog, de legalább az már fix h táppénzen maradok szülésig. Háziorvosodtól nem kérdeztél erről?
2016. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!