Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy is vannak ezek a támogatá...

Hogy is vannak ezek a támogatások?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok, már egy hónapja táppénzen vagyok, mert elkezdett nyílni a méhszájam. Valaki leírná, hogy a gyermekre járó támogatásokat szülés előtt még, vagy csak szülés után kell igényelni? Hol, és hogyan? Gondolok a CSEDre, GYEDre, GYESre, családi pótlékra és az egyszeri anyasági támogatásra. A családi adókedvezményt már a 12.héttől kapom.

2016. szept. 9. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvass - ennél hitelesebb forrást nem találhatsz:

[link]

2016. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Családi pótlék: mikor megszületett kell igényelni. Anyakönyvi, adó- tajkártya meg lakcim kell hozzá.

Anyasági ugyan ezek kellenek a máktól kell kikérni és kitölteni értelemszerűen.

Csed avagy szülési szabi: igényelhető a szülést megelőzöen 28 nappal. Vagy szülés napjától. Függ attól hpgy hol kell a munkáltatódtól vagy ahol a tb kifizetőhelyed van.

Csed után gyed: nyilatkozni hogy fizetés nélküli szabadságon akarsz lenni a gyermek 2 éves koráig. Ez szintén azon a helyen kell ahol a tb kifizetőhelyed van.

Gyes: a gyermek 3. életévétől kell kérni vagyis mielőtt betölti mert 30 nap az elbirálás. Mákhoz kell menni és értelemszerűen kitölteni.

2016. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2# vagyok.

A csed 168 napig jár. Tehát mikor majd közeledsz ahhoz hogy lejár menj be ahol a tbt fizetik és kérd át magad gyedre.

2016. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még szintén a 2,3# vagyok.

Felmerülhet a gyed extra ami a kicsi 6 hónapos korától vehető igénybe. De csak 1 személy kaphat mindent. Tehát ha Te veszed igénybe akkor vissza kell menned melózni vagy terhesnek lenni. Ha apa veszi igénybe akkor is megszünik mindened és vissza kell menned dolgozni vagy tpre. Igy járhat csak.

2016. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!