Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egyetem alatt van munkavisz...

Ha egyetem alatt van munkaviszonyom (részmunkaidős, nem diákmunka) akkor beleszámítják ezt a támogatottsági időbe támogatások szempontjából?

Figyelt kérdés

Szeretnénk gyereket,de pénzügyileg nem mindegy, hogy mikor jön a baba.Azt tudom, hogy ha a diplomás gyed-re jogosultként szülök akkor 1évig gyed utána 3éves koráig gyes jár.Ami elég kevés összeg (még akkor is ha apuka többet keres az átlagnál).

Szóval érdemesebb lenne minimum egy évet dolgoznom majd, viszont az nem tiszta, hogy egyetem alatti munkaviszony is számít, vagy majd csak a diploma megszerzése utáni munkaviszonyt veszik ilyenkor figyelembe.

köszönöm a válaszokat.


2015. júl. 30. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Számít, de 1 év munkaviszonnyal csak fél évvel kapod tovább a gyed-et, mint a diplomással kapnád (1,5 éves koráig). Min. 1,5 év kell a max. időtartamú gyed-hez.
2015. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megvan az 1 éved, akkor igényelhetsz csedet és gyedet is, de igényléskor is biztosítottnak kell lenni. Ha pont 1 éved lesz, akkor a csed lejárta után 1 évig jár a gyed, kb. a gyerek másfél éves koráig. Ha a gyerek 2 éves koráig szeretnéd kapni a gyedet, akkor másfél évet kell dolgozz.

Kérdés, hogy a részmunkaidős állásodban mennyi a bruttód, mert ha nem éri el a minimálbért, akkor kevesebbet fogsz kapni, mint a diplomás gyeddel, viszont valóban több ideig. Ezt mérlegelni kell, mert diplomás gyedet és rendes gyedet nem lehet egyszerre igényelni, csak az egyik jár.

2015. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!