Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg gyesen vagyok a 3....

Jelenleg gyesen vagyok a 3. _dik gyermekkel és szeretnék négy órában munkát vállalni, de nem azon a munkahelyen, ahonnan gyesen vagyok, mert itt nincs rá lehetőség. Többi lent :::?

Figyelt kérdés
Akkor le kell számolni a jelenlegi munkahelyemről,vagy maradhatok itt gyesen,és máshová mehetek négy órába?

2016. szept. 9. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Az előző munkahelyeden fel kell mondani, utána az új helyen kezdhetsz. A gyes-ről nem kell közben lemondani, maradhatsz végig gyes-en.
2016. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.És anyaságin lenne a férjem, azt csak a legkisebb gyerek három éves korától lehet igényelni?
2016. szept. 9. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyet-et a legkisebb gyerek 3 éves korától lehet igényelni.
2016. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2016. szept. 9. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
anyaságit nem veheti igénybe az apa,azt nem vették be a gyed extrába
2016. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

most nézem, hogy már nem anya, hanem szülő veheti igénybe a gyetet, akkor nem jól írtam, bocs :)


viszont nem kell feltétlenül felmondanod, ha a munkahelyed beleegyezik, vállalhatsz részmunkaidős munkát mellette. viszont gyet mellett továbbra is lehet 4 órában dolgozni

2016. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell felmondanod a régi helyen, eszedbe ne jusson. Bármi történhet még, nem jön be az új, legyen egy menekülőutad.

És nincs olyan, hogy nincs lehetőség, 3 gyerek esetén a legkisebb 5 éves koráig kötelesek biztosítani a részmunkaidőt.

2016. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
GYET mellett 6 órában lehet dolgozni.
2016. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. szept. 9. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!