Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradnátok így ezen a munkahel...

Maradnátok így ezen a munkahelyen? Nulla előrelépési lehetőség?

Figyelt kérdés
Mikor felvettek, több mint egy éve, azt mondták, hogy van előrelépési lehetőség, és pár hónapon belül áttesznek egy jobb pozícióba, amennyiben jól végzem a munkám. A munkámmal maximálisan elégedettek, szoktak dicsérni is a főnökök a szorgalmamért és az ötleteimért, de azóta sincs semmi változás. Az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy felvettek egy embert arra a pozícióra, amit nekem ígérték, vagyis eszük ágában sincs előléptetni engem a közeljövőben. Nem igazgató szeretnék lenni egyébként, csak átkerülni arra az osztályra, ahol azzal foglalkoznak, ami a végzettségem. Elegem van, eldöntöttem hogy felmondok. Ti mit tennétek? Várnátok egy munkahelyen, hogy esetleg egyszer áttesznek a vágyott pozícióba vagy próbálkoznátok máshol?
2016. jún. 21. 17:34
 1/4 anonim válasza:

Mi lenne, ha rákérdeznél?

Ha úgyis távozni akarsz, azért egy utolsó próbálkozásként még hátha...

2016. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első is mondja. Kérdezz rá, hogy te nem kaphatsz-e azon a részlegen munkát, ugyanis ezt ígérték neked, ott szeretnél dolgozni. Azt is felhozhatod, hogy nincs gond azzal sem, ha nem a válasz, viszont abban az esetben mivel úgy érzed számodra fontos a szakmai fejlődésed, ezért elgondolkodsz a váltáson.

Nem fenyegetőző stílusban, egyszerűen csak legyenek tisztában azzal, hogy szeretnél valamerre lépni.


Az én egyik kollégám egyébként pont így került hozzánk vezetői pozícióba egy sima ügyintézőből. 8 éve dolgozott a cégnél, nem abban a munkakörben, amit ígértek neki. Amikor nálunk megüresedett ez a szék, akkor jelezte, hogy ő szívesen csinálná és van is ehhez végzettsége. Úgy érzi 8 éve beleragadt valami olyanba, amit már abszolút nem élvez, ígyhát így vagy úgy, de váltani szeretne.

A cég megvolt elégedve a munkájával, ezért ragadt bele abba a munkakörbe és amikor kiállt végre magáért, ezért voltak hajlandóak nagyobb felelősséget tenni a nyakába. Belekényelmesedtek abba, hogy valaki jó és eszükbe sem jutott elmozdítani őt a helyéről.

2016. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 acelsziv ***** válasza:

Én dettó így jártam. Hitegettek, ígérgettek de semmi nem lett belőle. Többször rákérdeztem és mindig azt mondták, hogy nincs pénz engem áttenni. Aztán jött egy ajánlat ahol a nettó bér több volt, mint az akkori bruttóm. Beadtam a felmondásomat érdekes módon már másnap kezdhettem volna az új pozíciómban. Kiröhögtem őket.

Te se várj. Az időd túl drága ahhoz hogy ilyen semmirekellőkre várj. Keress más helyet.

2016. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, még 2012-ben felvettek azzal, hogy ha valaki elmegy átvesznek diplomás helyre, vagy akár létrehoznak új státuszt, az igazgató pár feladatot is adott, amit az adminisztrátori munkám mellett szépen megcsináltam.

Mindig dicsértek hogy milyen jól végzem a munkám, 2013-tól irodavezető adminisztrátor lettem, persze ezzel fizetésemelés nem járt csak még több munka, másokat is én helyettesítettem a saját munkám mellett.

Vártam, vártam, tavaly rákérdeztem, hogy mi van az áthelyezésemmel, az a f..fej igazgató meg letagadta, hogy ő ilyet nem mondott, biztos félreértettem valamit.

Minek tennének át, hibák nélkül elviszek egyedül egy osztályt és még utolsó heteimben terhesen is helyettesítettem és rohantam ide-oda.

Most GYED-en vagyok, nem ide szeretnék visszamenni. Túl sok szakmai lehetőség nincs a környéken, de ilyen irodai minimálbéres munkát csak találok ahol nem hajtják ki a belem és talán többet is adnak.

2016. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!