Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2017. január végén születik...

2017. január végén születik várhatóan a kisbabám. Október 1-től tpn leszek veszélyeztetett terhesség miatt. Ki kell vennem az összes szabit 2016-ra vagy maradhat benn? Ill. meg kell majd szakítanom a tp-t? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2016. szept. 20. 16:04
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
A szabadságokat nem kell kivenned. Az más kérdés, ha a munkáltatód szeretné, ha nem cipelnéd a szabikat, és nem úgy kezdenéd a majdani munkába visszatérést, hogy szabira mész, akkor elmehetsz most (szabad akaratból), de lehet, hogy eleve több szabadságnapod van, mint amennyi munkanap van még 10.01-ig. A különbözetet mindenképp cipeled magaddal. A táppénzt nem kell megszakítanod, 10.01-től a szülés előtti napig táppénzen leszel, a szülés napjától indul a CSED (alapesetben, hacsak valamiért nem kezded meg előbb a CSED-et).
2016. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vettem ki egyet sem.

Most megyek vissza dolgozni, 55 nap szabim van , azokat kivettem, így 08.08-tól szabin vagyok 10.24-ig.

(2 gyerekkel voltam otthon , azért ennyi)

2016. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Október 1-től tpn leszek veszélyeztetett terhesség miatt


az megvan, hogy ez így, ebben a formában leírva táppénzcsalás?

Tp a keresőképtelenség idejére jár, honnan tudod, hogy te akkor az eü állapotod miatt keresőképtelen leszel?

2016. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utolsó, lehet, hogy a kérdező már most is veszélyeztetett terhes, és régóta otthon lógathatná a lábát, de mondjuk kötelességtudatból, meg mert nem akart kibabrálni a munkáltatóval, megegyezett vele, hogy csak akárhányadikán megy el táppénzre. Nem tudhatod a hátteret, nem kell mindjárt táppénzcsalást emlegetni.
2016. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban így van. Azért okt. 1-től leszek tp-n mert addig szabin vagyok. Ugyanis szerettem volna még dolgozni, de sajnos a körülmények hirtelen mást kívántak meg. Csak nem tudtam hogy hogyan járok jobban, ha kiveszem az összes szabit, vagy tp? ill. hogy ki KELL-e vennem 2016-ra.
2016. szept. 21. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!