Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz + családi adókedvezmén...

Szchylla kérdése:

Táppénz + családi adókedvezmény, ez most hogy müködik?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel: 121000 ft a bruttó bérem, s a 12.terhességi hét után elmennék táppénzre November 1.töl, s ha novemberben már érvényesithetö lenne a magzat után is a családi adókedvezmény, plussz már van egy gyermekem, akkor hogy alakulnának az anyagiaim? 121000-nek a 60 %-a, ami 72600Ft, plussz erre még jönne rá a 25 eFt családi adókedvezmény? (Van annyi adóm, h ez rajöhetne) Vagy hogy müködik ez?

2016. okt. 7. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem a bruttó béred 60 %-a a kézhez kapott táppénz!

Hanem annyi a bruttó táppénzed, amiből még szépen levonnak mindent.

2016. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezekböl még mit vonnak?
2016. okt. 7. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A táppénzből csak szja-t vonnak, ami 15%. Az adókedvezményt szerintem érdemes lenne megosztani apukával, vagy a 2. után jövőre vissza igényelni, mert a táppénzből nem fogod tudni érvényesíteni.
2016. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az adókedvezményt olyannak érdemes igénybe venni akinek a fizetese elég magas.

Mondom a mi példankat.

A én fizum 95.000 ft

Apáe 180.000 ft.

Az első gyerekre én is igénybe vehettem volna mert a többi levonás mellett bőven belefért volna.

Apáe egyértelmű.

A 2. gyerek megszületése után ami most ugye emelkedett (adókedvezmény) 25.000 ft.

Ezt az én fizum vagyis most fizetés nélküli szabival talán még megtudnám igényelni de inkább apa jövedelme a biztos, mert neki van annyi a nettója bőven kifutja megadják neki.

A 3. gyerekre az adókedvemzényt nekem már esélyem se lenne igénybe venni mert 99.000 ft. Az én fizum meg 95.000 ft. A mai gyeden meg 85.000 ft. (Ezek nettó számok)

Tehát megint csak apa fizuja az ami elég ahhoz hogy megadják minden levonasa mellett.

Ám a táppénz a fizetésed 65%-a

Szerintem nincs annyi adód kijöjjön belőle a 25.000 ft. Mert én a rendes fizum mellett se kaptam meg most meg plábe nem hogy gyeden vagyok.

Apa ha jobban keres neki kell átadni. Nincs azzal semmi baj.

2016. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az adókedvezményt akkor is igénybe lehet venni, ha nem elég magas a fizetésed az egész igénybevételéhez. Mivel adókedvezmény, ezért nem plusszban kapsz pénzt a fizudhoz, hanem ennyivel kevesebb adót fizetsz, két gyerek esetén bruttó 166660 Ft (ennyivel kevesebb pénzből fizetsz adót), ami nettó 25000. A lehetőségeid:

1. elég magas a fizetésed, igénybe veszed egyedül.

2. megosztva veszed igénybe az apával, te egy gyerekre, ő egy gyerekre, vagy te 60000 Ft-ot ő meg 100000 Ft-ot.

3. Igénybe veszed most, amennyit tudsz, januárban kapsz egy igazolást arról, hogy mennyi adókedvezményt vettél igénybe, az igénybe nem vett összeget utólag igényelheted vissza te vagy az apa a jövő évi adóbevallásnál az éves fizetésedből.

2016. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!