Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egy m. helyről kapok 10....

Ha egy m. helyről kapok 10. 000 cs. Adókedvezményt, akkor ha felvesznek másik m. helyre pluszba, onnan is jogosult vagyok ugyanerre az összegre? SOS

Figyelt kérdés

Szóval pl két részmunkaidős állással, ha van mit levonni, (elég magas a munkabér, ahhoz, hogy kihaználható az adókedvezmény)mindkettőről kapok 10-10, azaz 20 ezer Ft-ot?


A jelenlegi m.helyen nem kértem, mert a jövőévi adóbevallásnál szeretném visszaigényelni.

Mot akarnak bejelenteni a másik állásra, jó lenne tisztán látni..


2016. okt. 12. 13:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De mért járna neked dupla adókedvezmény csak azért mert két helyen dolgozol részmunkaidőben? Nem gondolod h ez igazságtalan lenne a többi munkavállalóval szemben?
2016. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

csak abba gondoltam bele, hogy mit kell átnéznem, mire kell figyeljek a munkaszerződésnél, mert ugye az alkalmazott jogait nem szokás közölni.

most is tuti olyanok lesznek csak a szerződésben, hogy a munkáltató milyen címeken jogosult perelni, meg hasonlók.

és eddig csak adókedvezmény jutott eszembe, hogy arra figyeljek. amire a válaszok szerint pont nem is kell, mert úgy se jár.

2016. okt. 12. 23:15
 13/18 A kérdező kommentje:
(de pl azt sem tudom hogyan lehet olyanokat kivédeni, hogy véletlenszerű hibát ha a munkáltató szándékos károkozásnak állítja be lnagyítva annak értékét, csak mert hallottam már ilyenről is, a bíróág meg kinek hisz ugye..?)
2016. okt. 12. 23:20
 14/18 A kérdező kommentje:

*felnagyítva

bíróság

2016. okt. 12. 23:21
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Munkaszerződésben nem térnek ki adókedvezményre. Semmi köze hozzá. Ezt nem lehet szerződésben szabályozni. Ez neked jár, és te döntöd el, hogy hogyan kéred (havonta, vagy az adóbevallásban egy összegben).


"véletlenszerű hibát ha a munkáltató szándékos károkozásnak állítja be "

Nem tudom, milyen helyre mész, ahol ilyeneken agyalsz, hogyan védd be magad, meg szándékos károkozás-munkaügyi per...stb.

Azért az MT elég jól meg van fogalmazva, nem nagyon tudja szívatni a munkáltató a munkavállalót. Ha valami nagyon eltér tőle, az meg elég feltűnő egy szerződésben.


"a bíróág meg kinek hisz ugye"

Ja, és a véletlen hiba/szándékos károkozás szintén olyan dolog, amit nem lehet szerződésben kikötni. A bíróság meg nem egyház, hogy higgyen, hanem a tényeket nézi, és az alapján dönt valaki javára.


"csak adókedvezmény jutott eszembe, hogy arra figyeljek. amire a válaszok szerint pont nem is kell, mert úgy se jár."

De jár, csak te eldöntötted, hogy évesben kéred. Kérheted ezen a munkahelyen havonta is, ha úgy döntesz.

2016. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

szóval már meg kérhetem ezen a munkahelyen is..?


(amúgy rengeteg hely, van, ahol a főnök simán zsarolja is a munkavállalót, hogy ráken valamit)

2016. okt. 13. 20:03
 17/18 anonim ***** válasza:

"szóval már meg kérhetem ezen a munkahelyen is.."


Bármilyen jogviszonyban kérheted (ha jogosult vagy rá), ahol fizetsz SZJA-t és járulékot. Csak ha most havonta kéred, akkor jövőre ezt már nem tudod visszaigényelni.

Ez a te döntésed, hogy a fizetésed mellé utalják, és havonta számolják el, vagy fizessék csak be az adódat, te meg az adóbevallásban egy összegben visszakéred.

2016. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"amúgy rengeteg hely, van, ahol a főnök simán zsarolja is a munkavállalót, hogy ráken valamit"


Hát ha ilyen hülye az alkalmazott, hogy hagyja magát. Azért egy munkaügyi per nem bemondásos alapon megy, ott kőkeményen bizonyítani kell. Nem hiszem, hogy annyi munkáltató ilyen ráérős, hogy bizonyítékokat gyártson, meg perre jár, inkább csak simán kirúg, ha nem tetszel neki.

2016. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!