Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van olyan kozalkalmazotti...

Van olyan kozalkalmazotti kismama akinek a munkahely kifizetőhely volt és a MÀK szamfejtette a csedet, gyedet?

Figyelt kérdés
Az èrdekelne ha 28 nappal szules elott igenylem meg a csedet akkor kell hozza a csed igenylo, terhesallomanyba vetel, ès kell hozza ilyen foglalkoztatoi igazolas? (Utolsoba nem vagyok biztos)mas kell meg? Illetve jon e hatarozat a kincstàrtól arròl hogy mit kell szülés utan bemutatni? Ès hogy jon e hatarozat hogy mettol meddig jar pl a csed vagy gyed? Illetve meg azt nem tudom hogy az anyasagit, csaladi potlekot, gyest is intezi a munkahelyem illetve a kincstar?Vagy azt nekem kell kulon
2016. okt. 12. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyedet és a csedet nem a MÁK,hanem az OEP utalja.Nekem a munkahelyem a kifizetőhely,egy papírt kellett kitöltenem,a többit ők intézték.Postán kaptam határozatot.Én is 28 nappal szülés előtt igényeltem.

Az anyaságit,családit magadnak kell intézni a baba születése után.Régen a MÁK intézte,most a kormányablakhoz kell beadni a igénylést.

2016. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A munkahelyeden kitöltöd a csed igénylőt a MÁK küld róla határozatot ha meglesz a baba újra kitöltöd a csed igénylő papírt a kicsi Taj számával szül. dátumával valamint anyakönyvi kivonat kell hozzá. Lemásolják elküldik. A gyed-t is meg kell igényelned a csed lejárta előtt másolatban csatolni hozzá mindent. A csp. , anyaságit kormányablaknál igényled
2016. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ès a gyes?azt kinel kell majd?
2016. okt. 12. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyes is kormányablak, de 2 év alatt akár még el is törölhetik (vagy változtathatnak az igénylés helyén, mint legutóbb is), úgyhogy ez ugyan nem érdekes még neked.
2016. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi csak erről nem tudtam semmit azért érdekelt, akkor arról majd érdeklődik később.
2016. okt. 12. 18:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy régen hol kellett igéyelni a gyest mert mondtad hogy változtattak rajta
2016. okt. 12. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
A kincstárhoz tartozott így ott is kellett régebben intézni. Már a kormányhivatalhoz és nem a kincstárhoz tartozik.
2016. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!