Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz az, hogy a...

Tényleg igaz az, hogy a tgyást hiába igénylem a szülés előtt 1 hóval, addig nem küldik a pénzt amíg meg nem lesz a baba tb kártyája? Tapasztalatok tgyás-sal kapcsolatban? A munkahely tb kifizetőhely.

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgy emlékszem nem is tudod hamarabb igényelni, mert a kőrháztól is kell egy igazolás a szülésről.
2013. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
[link] Nem igaz
2013. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
kórháztól*
2013. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
a szülési szabadságra szoktak elmenni szülés előtt 28 nappal nem?Lehet rosszul emlékszem,nem biztos...
2013. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Rosszul tudod, elso.
2013. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Munkahelym kifizetőhely és 28 nappal szülés előtt megigényeltem a tgyást. Juni 23-án adtam le a papírt és júli 5-én amikor a rendes fizumat is kaptam, jött a tört havi tgyás is már! Szóval ha nem úlnek rajta, akkor kapod rendesen, megszakítás nélkül. Természetesen szülés után a baba adataival ki kell majd töltened az igénylőlapot!
2013. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem igaz! Én 2 éve február 27-re voltam kiírva, 23-tól igényeltem a TGYÁS-t (addigra fogyott el a szabim), csak az orvostól kellett egy "igazolás terhesállományba vételről" papír (olyan mint a nagyobb táppénzespapír), és egy levelet írtam a munkáltatónak (szintén TB kifizetőhely), hogy szíveskedjék febr. 23-tól kiadni a szülési szabit és egyidejűleg a számfejtés vegyen TGYÁS-ra. Rendesen kaptam már én is a törthavi TGYÁS-t, de amikor megszületett a baba akkor utána be kellett adni a rendes TGYÁS igénylő nyomtatványt az összes szükséges csatolandó irattal (köztük a baba TB kártyájával), ezekből másolat is jó.
2013. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 19. 16:32
 9/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, az lemaradt, hogy az "igazolás terhesállományba vételről" papír a háziorvostól kell, nem a nőgyógyásztól. Vinni kell a terheskiskönyvet, amiben benne van ugye a kiírt nap, és akkor az alapján adja ki (talán le is másolja a kartonodba a kiskönyv adott oldalát).
2013. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász adta az igazolást. Gondolom orvosa válogatja.
2013. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!