Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi lesz a GYED-del, ha felmondok?

Mi lesz a GYED-del, ha felmondok?

Figyelt kérdés
12 evet húztam le a munkahelyemen, 8 honapos a gyerek. Rájöttem, sosem akarok visszamenni. Felmondaskor mi lesz a GYED-del? Es közös megegyezesnel? Koszonom.
2016. nov. 1. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A Gyed lejárta előtt váltanál munkahelyet?

Ha nem, akkor várd meg míg lejárt, aztán jelezd h máshol folytatod.

Pontosan nem tudom mik a lépések.

2016. nov. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondj még fel. Keress előbb másik munkát, próbáld ki és utána dönts. Ezt meg tudod tenni jogilag, míg gyeden vagy gyesen vagy. Én is így fogom csinálni, mert egy biztosat nem fogok eldobni egy újért, de mindenképpen keresek másikat, csak nem égetek fel magam mögött mindent.
2016. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
GYED addig jár, mig ott munkaviszonyban vagyok? Bocs a butasagert, csak nyilvan a munkaugyist nem keresnemeg ezzel.
2016. nov. 2. 08:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Mármint munkaviszonyban kell lennem a GYED-hez?
2016. nov. 2. 08:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A már megállapított gyed-et kapni fogod továbbra is, tehát ettől nem kell félned. De amíg nem is akarsz vissza menni, addig felesleges felmondani.
2016. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez a szuper biztos munkahely, ahonnan évek ota el akarok jonni, csak ugye manapság ritka a szuper biztos munkahely. Eldöntöttem, mikor terhes lettem, hogy nem megyek vissza a GYED utan. Igenam, de valaki szólt, hogy identol van a GYED extra, azaz GYED es munkabér egyutt adható, mindez a gyerek 6 honapos korától. A kislányom pedig 6 honapos es a penz nagyon kene, ezert azt mondtam, visszamegyek felállásban. De egyszeruen beteg vagyok a gondolattól, hogy oda menjek.

Azt nem tudom, hogy GYED-et azert kapok, mert munkaviszonyom VOLT, de hogy most mi van, az irreleváns, vagy vegig munkaviszonyban kell maradni a GYED folyósításahoz?

2016. nov. 2. 08:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam, hogy a már megállapított gyed-et kapni fogod munkaviszonytól függetlenül! Ha közben megszűnik a munkaviszonyod, akkor is.
2016. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindegy mit mondtál, nem vagy köteles visszamenni. Nd mondj fel egyelőre, hanem keress másik mjnkahelyet, ahogy előttem írták.
2016. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2016. nov. 2. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!