Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a Gyed és Gyes lejárta...

Ha a Gyed és Gyes lejárta után nem szeretnék visszamenni dolgozni a jelenlegi munkahelyemre, tehát felmondok, akkor kaphatok munkanélküli járadékot? Akkor is, ha nem közös megegyezéssel jövök el, és nem is a munkáltató mond fel?

Figyelt kérdés
Új munkahelyen fogok dolgozni, de hivatalosan, bejelentve, csak 2-3 hónappal a Gyes lejárta után. Arra az időre jár a munkanélküli járadék, ha én mondok fel a jelenlegi munkahelyen?
2013. jan. 4. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
szerintem igen, miért ne járna? A munkanélküli segély nem függ attól, hogy te mondasz-e fel, vagy a cég mond fel neked.
2013. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem jár. csak közös felmondás vagy el bocsátás után.
2013. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Első ezt rosszul tudod. Munkanélküli akkor nem jár ha valaki maga mond fel.
2013. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is úgy tudom, hogy ha a munkavállaló mond fel, akkor 3 hónapig nincs munkanélküli járadék. Köszönöm, hogy megerősítettetek. Marad a rábeszélés, hogy közös megegyezés legyen. Remélem, nem lesz gond, hiszen úgyis van már valaki a helyemen 2 éve.
2013. jan. 4. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul tudják az előttem szólók.

Én magam mondtam fel, és járt három hónapig az álláskeresési járadék.

Állítólag eddig úgy volt hogy ha a munkavállaló mondott fel, akkor csak a felmondás után három hónappal járt az álláskeresési.De ha jól tudom már ez sincs, jár mindenképp.

Egy telefon a munkaügyibe, és megtudod pontosan.

2013. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így lesz, utolsó, köszönöm, hogy írtál! Telefonálni fogok! És persze bízom benne, hogy igazad van!!
2013. jan. 5. 00:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Valaki tényleg nagyon unja magát! Mindenkinek hasznos volt a válasza, és úgy gondolom, a zöld kezet megérdemli, aki veszi a fáradságot, és néhány percig a más problémájával képes foglalkozni. Aki mindenkit lepontozott, na belőle hiányzik ez a képesség! Ehhez csak gratulálni tudok...
2013. jan. 5. 00:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha csak az utóbbi pár hónapban nem változott, akkor így kell hogy legyen, mert én most szeptembertől decemberig voltam három hónapot, és én mondtam fel.Igaz még a gyes legelején, tehát a felmondásom után, ami rendes felmondás volt, egy évvel vettem igénybe az álláskeresésit, és nekem akkor mondták hogy akkor is jár ha a munkavállaló mond fel.
2013. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most már tuti! :)

Ezt találtam a neten:

"Amennyiben a lentiekben leírt rendelkezésre gondolt, az 2012. január 1-től hatályát vesztette.

„Ha a munkaviszonyt az álláskeresővé válást megelőző 90 napon belül a munkavállaló rendes felmondással, továbbá a munkaadó rendkívüli felmondással szüntette meg, az álláskereső részére álláskeresési járadék az előbbiekben meghatározott módon megszüntetett munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével folyósítható, tekintet nélkül arra, hogy az álláskeresési járadék folyósításához szükséges feltételekkel rendelkezik.”


Íme a link, ha valakit még érdekelne a későbbiekben:


[link]

2013. jan. 5. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizony rosszul tudják az elsők: Bármi is az oka a munkaviszony megszűnésének, ha egyébként jogosult vagy rá, akkor jár az ellátás.
2013. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!